Lexus LC 500 Convertible otrzymał tytuł Najlepszego Luksusowego Samochodu Roku 2021 w konkursie Women’s World Car of the Year (WWCOTY). Kabriolet Lexusa zdobył jedną z dziewięciu nagród.

W 11. edycji konkursu Women’s World Car of the Year najlepsze samochody wybiera jury składające się z 50 dziennikarek motoryzacyjnych z 38 krajów i pięciu kontynentów. Jest to jedyny konkurs w branży motoryzacyjnej, w którego jury zasiadają wyłącznie kobiety. W tym roku ekspertki uznały za symbol luksusu model LC Convertible. Jako zwycięzca kategorii, sportowy kabriolet Lexusa jest kandydatem do tytułu Najlepszego Samochodu Roku 2021, który zostanie ogłoszony przez Women’s World Car of the Year 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus LC: Zmodernizowany technicznie

– LC 500 Convertible to zachwycający, szalony samochód marzeń, który warto dodać do swojej listy zakupów. Zachowuje wszystkie atuty klasycznego sportowego auta – takiego, który nie potrzebuje sztuczek, aby rozkochać w sobie każdego kierowcę – powiedziała Marta Garcia, dziennikarka motoryzacyjna z Hiszpanii i prezydentka WWCOTY. Anat Daniel, dziennikarka z Izraela, podkreśliła, że LC 500 Convertible to „mieszanka luksusu ze sportowym charakterem prosto z Japonii”. Jej zdaniem „wspaniały silnik” to jeden z czynników definiujących ten „wyjątkowy i niezapomniany samochód”. Przedstawicielka prasy motoryzacyjnej z RPA, Charleen Clarke, oceniła, że kabriolet Lexusa wspaniale się prowadzi.

Lexus LC Cabrio.

LC Convertible po raz pierwszy znalazł się w świetle reflektorów jako samochód koncepcyjny podczas Salonu Samochodowego w Detroit NAIAS 2019. Tadao Mori to główny inżynier auta, który był już wielokrotnie nagradzany za design LC Coupe. Wersja produkcyjna LC Convertible tylko minimalnie różni się od konceptu. Auto zadebiutowało na światowych rynkach w 2020 roku. LC Convertible napędzany jest 5,0-litrowym silnikiem V8, a przeniesienie napędu ma miejsca za pomocą 10-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift. Kabriolet rozwija maksymalną, ograniczoną elektronicznie prędkość 270 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5 sekund.

Women’s World Car of the Year to jedyny w swoim rodzaju międzynarodowy konkurs, który odzwierciedla kobiecy punkt widzenia w motoryzacji. W 2021 roku organizatorzy WWCOTY wprowadzili nową metodę głosowania, zgodnie z którą najpierw wybierane są trzy najlepsze samochody w danej klasie aut, spośród których w kolejnym etapie wyłaniani są zwycięzcy kategorii. W tegorocznym konkursie uwzględniono modele, które zadebiutowały między styczniem a grudniem 2020 roku. Tak jak w poprzednich edycjach, głosy były certyfikowane przez niezależny zespół audytorów Grant Thornton New Zealand.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus szykuje całkowicie nowy model

Oto finaliści i zwycięzcy poszczególnych kategorii Women’s World Car of the Year:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zły początek roku we Francji. Sprzedaż w styczniu mocno zmalała

Słaby początek roku we Francji. Liczba nowych samochodów osobowych zarejestrowanych w Republice Francuskiej w ...

Skutery będą napędzane silnikami benzynowymi albo elektrycznymi

Miejskie skutery alternatywą dla samochodów

Łatwo się nimi poruszać w zatłoczonych aglomeracjach. Są dostępne dla osób nieposiadających prawa jazdy, ...

Fabryka VW w poznańskim Antoninku

Potężna inwestycja Volkswagena w Poznaniu. Roboty będą budować nowy model auta

Volkswagen Poznań zainwestuje w tym i przyszłym roku łącznie 2 mld zł w rozbudowę ...

Policja dzisiaj rozpoczyna wzmożone kontrole. Akcja „Roadpol Safety Days”

Policyjna akcja EDWARD, która od tego roku przybrała nazwę „Roadpol Safety Days”, odbędzie się ...

Supercharger Tesli w szwajcarskim Rubigen

Do miliona brakuje już tylko… 995 tys. elektryków

Prawie 5 tys. samochodów zasilanych prądem jeździ po Polsce – policzyło Polskie Stowarzyszenie Paliw ...

Genewa 2019 | Seat el-Born: Hiszpański temperament prosto z gniazdka

Po Volkswagenie, Audi i Skodzie przyszła kolej na Seata. Marka wyciąga z kapelusza bardzo ...