Coupe Lexusa zostało zmodernizowane. LC nie zmieni wyglądu, ale otrzymał sporo poprawek od strony technicznej.

Podczas modernizacji zwykle zmienia się w większym lub mniejszym stopniu coś w wyglądzie auta. W przypadku Lexusa LC nie było to konieczne. W roczniku modelowym 2021 poprawione zostały wyłącznie techniczne detale, które mają wyostrzyć dynamiczne wrażenia z jazdy. I tak np. zoptymalizowano zawieszenie. Zmiany w elektronicznym sterowaniu amortyzatorów i usztywnieniach mają na celu nadanie bardziej dynamicznego i komfortowego zachowania coupe ma drodze. Nowe stabilizatory i wahacze oraz kute 21-calowe felgi pozwalają zaoszczędzić 10 kg masy własnej. Do uzyskania lepszej kontroli nad autem przy średnich i wysokich prędkościach, system kontroli stabilizacji pojazdu VSC (Vehicle Stability Control) zyskał nową funkcję aktywnego pokonywania zakrętów (ACA). Pomaga ona kontrolować samochód w zakrętach, zapewniając hamowanie kół po wewnętrznej łuku podczas dynamicznej jazdy, gdy przy większych przeciążeniach występuje zjawisko bocznego przyspieszenia pojazdu.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus UX | Pierwsza jazda: Podróż od świtu do świtu

Lexus LC.

Tak jak poprzednio, dostępne są dwie opcje napędu: pięciolitrowy silnik V8 o mocy 465 KM i 3,5-litrowy hybrydowa jednostka V6 o mocy 359 KM. W modelu V8 Lexus wprowadził zmiany w działaniu 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift w celu usprawnienia codziennej jazdy przy otwarciu przepustnicy w zakresie 50–70 proc. Przekładnia pozwala zwiększyć obroty w tym zakresie, aby wzmocnić poczucie przyspieszenia przed zmianą biegu. W LC 500h zaktualizowano tryb redukcji biegów napędu hybrydowego Multi Stage Hybrid System. Będzie on teraz częściej korzystał z drugiego biegu zamiast trzeciego, aby zapewnić płynniejszą pracę i lepsze przyspieszenie przy wychodzeniu z ostrych zakrętów.

Oprócz nowych kolorów nadwozia (Blazing Carnelian, Terrane Khaki) i zmienionego wyboru skórzanych obić wnętrza system audio-nawigacyjny został rozszerzony o możliwość podłączenie Apple Carplay i Android Auto. Zmodyfikowany LC powinien trafić do salonów pod koniec lata. Poza modelem coupe w ofercie pojawi się zupełnie nowa wersja kabrio.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy egzemplarz kabrioletu Lexusa sprzedany za 7,7 mln zł

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Firmy przewozowe już na granicy upadku

Przewoźnicy pogrążają się w długach, branża zaczyna tracić płynność finansową. Wirus przykręca wpływy transportu ...

Toyota sprzedała w 2019 roku ponad pół miliona hybryd w Europie

Toyota świętuje dobrą sprzedaż w Europie. Sprzedało się więcej hybryd, a najpopularniejszym modelem w ...

Infiniti Q60S: Wyższa szkoła Gran Turismo

Długa maska, opadająca linia dachu i krótki tył. Do tego kilka stylistycznych akcentów – ...

4 cechy, jakie musi mieć dobre radio samochodowe. Jak wybrać odpowiedni model?

Radia samochodowe nadal nie odeszły do lamusa. Jeśli Twoje auto nie ma wbudowanego radia, ...

Spadki zamówień i przerwy w produkcji rujnują branżę motoryzacyjną

O blisko jedną trzecią może spaść w tym roku eksport polskiej motoryzacji, który w ...

Renault Master: Kategoria B w rozmiarze XXL

Przeprowadzka, zakup mebli albo innych gabarytowych towarów to sytuacje, z którymi nie poradzi sobie ...