Volkswagen rozpoczął niecodzienny projekt – redukuje ślad węglowy samochodów testowych z parku dziennikarskiego.

Inicjatywa rozpoczęła się w tym roku. To projekt redukcji i kompensacji śladu węglowego samochodów testowych z parku prasowego Volkswagena. Konkretnie oznacza to, że po każdym zakończonym teście samochodu Volkswagena napędzanego silnikiem spalinowym, testujący auto dziennikarz może wybrać miejsce w Polsce, w którym zostanie zasadzonych 70 drzew we współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen Poznań bije w Polsce konkurentów

Ostatnio w redakcyjnych testach był Volkswagen. Kilka dni po oddaniu auta otrzymaliśmy następującego maila: „W związku z zakończonym testem Volkswagena prosimy o wejście na stronę www przy użyciu jednorazowego kodu i o wybór jednego spośród trzech miejsc, w którym zostanie zasadzonych 70 drzew”. Brzmi nieźle dopytaliśmy więc o szczegóły tej akcji.

– Volkswagen będzie na bieżąco przekazywać potrzebne środki pozwalające nam na realizację nasadzeń. Okres, w którym będziemy sadzić drzewka, to wrzesień i październik – wtedy też należy się spodziewać, że w wyselekcjonowanych w ramach projektu lasach pojawią się pierwsze sadzonki – mówi Władysław Pędziwiatr – Prezes Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych.

CZYTAJ TAKŻE: Wraca elektryczny maluch Volkswagena

Wg. kalkulacji polskiego importera marki Volkswagen, dzięki współpracy z PZZL przy tym projekcie w 2021 roku zdoła zasadzić około 8 hektarów drzew. – Zależało nam na znalezieniu partnera wśród organizacji pozarządowych działających w Polsce, mających spore doświadczenie przy tego typu projektach. PZZL to organizacja działająca na rzecz wzrostu lesistości w Polsce, która promuje zasady zrównoważonego rozwoju i edukuje w zakresie sadzenia i pielęgnacji lasów w lasach niepaństwowych. Cieszymy się, że możemy wesprzeć PZZL i wspólnie propagować działania mające na celu sadzenie nowych lasów z myślą o następnych pokoleniach. Co ważne, nasz projekt stanowi odzwierciedlenie strategicznych założeń marki Volkswagen, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej nie później, niż w 2050 roku – mówi Hubert Niedzielski, Kierownik PR marki Volkswagen.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opel Corsa-e: Zamówienia ruszyły, cena… obiecująca

Od wtorku, 4 czerwca można już składać zamówienia na nową, elektryczną Corsę 6 generacji. ...

GDDKiA odda do użytku 385 km nowych dróg w 2021 roku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała na rok 2021, oddanie do użytku 385 ...

Auta używane: Polacy nadal kochają niemieckie starocie

Aż 72 proc. aut używanych oferowanych do sprzedaży w lutym było wycenianych poniżej 20 ...

Nowy Nissan Leaf: Prawie normalny kompakt

Gdy inni z dużą nieśmiałością eksperymentowali i traktowali samochody elektryczne jako kompletny rynkowy margines, ...

Suzuki Burgman 400: Komfort, ekologia i przydatna elektronika

Suzuki poddało modernizacji swój najbardziej komfortowy skuter - Burgman 400. Będzie bardziej ekologiczny i ...

Renault wycofuje się ze sprzedaży aut osobowych w Chinach

Renault S.A. wycofał się ze swojego istniejącego od 6 lat joint-venture z Dongfeng Motor ...