W 2020 roku Skoda stała się liderem e-mobilności na polskim rynku motoryzacyjnym. Ten wynik jest czeska marka zawdzięcza nie tylko swoim produktom, ale i szeroko zakrojonym działaniom marketingowym.

W minionym roku Skoda wkroczyła w zupełnie nowy obszar, wprowadzając na rynek częściowo lub w pełni elektryczne modele. Według informacji Skody sukces zapewniła m.in analiza rynku, zaangażowanie ekspertów z różnych dziedzin oraz przeanalizowanie potrzeb kierowców. Zbadano nie tylko ich nadzieje związane pojazdami z niskoemisyjnymi oraz bezemisyjnymi, ale również obawy, jakie wiążą się z użytkowaniem samochodów z takim napędem. Wszystkie te procesy pozwoliły stworzyć kampanie marketingowe tak, by odpowiedzieć na obawy potencjalnych klientów i rozwiać ich wątpliwości, przedstawiając zalety aut hybrydowych typu plug-in.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda rozpoczęła produkcję elektrycznego SUV-a

Skoda Superb iV.

– Zaczęliśmy od budowania naszych kompetencji w zakresie pojazdów częściowo i w pełni elektrycznych. Następnie zajęliśmy się rozpoznaniem potrzeb polskich kierowców, dla których technologie napędów elektrycznych są nowe. Chcieliśmy nie tylko pokazać atuty naszych aut z napędem hybrydowym typu plug-in oraz elektrycznym, ale przede wszystkim rozwiać obawy związane z takimi samochodami i pokazać, że to auta nowoczesne, przyjazne, intuicyjne i łatwe w obsłudze na co dzień. Szereg spójnych, konsekwentnie realizowanych działań marketingowych w wielu różnych kanałach zaowocował zdobyciem pozycji lidera elektromobilności na polskim rynku motoryzacyjnym. Pierwsze miejsce w rankingu to kolejny dowód na to, że Skoda jest blisko swoich klientów i odpowiada na ich potrzeby – mówi Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu Skoda Polska.

Skoda e-Citygo.

W pierwszej połowie 2020 roku roku Skoda skoncentrowała się na zaletach samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in w kampanii „Co Ciebie napędza”. Twarzami akcji zostali artyści Mela Koteluk oraz Grzegorz Turnau. W spotach pod hasłem „Napędzana pozytywną energią” promujących elektryczny model CitiGo-e iV pojawiła się Mela Koteluk. Z kolei część kampanii prowadzonej pod hasłem „Nowa definicja hybrydy” poświęcona była modelowi Superb iV. Bohaterem kampanii został muzyk Grzegorz Turnau. Kampania „Nowa definicja hybrydy” była obecna w drugiej połowie roku w różnych odsłonach. W działaniach marketingowych brał udział także ambasador marki, Rajdowy Mistrz Polski – Miko Marczyk. W 2020 do telewizji trafił spot reklamowy stworzony w ramach kampanii pierwszego w pełni elektrycznego modelu Skody Enyaq iV. Akcja wystartowała pod hasłem „Uwolnij energię, doładuj życie!”.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda chce wyświetlać reklamy w samochodzie

– Przez cały 2020 rok prowadziliśmy konsekwentne działania marketingowe, które sprawiły, że zajęliśmy pozycję lidera e-mobilności w Polsce. Zdobyliśmy także wiele nagród, które utwierdziły nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas działania są słuszne i doceniane. Na sukces przełożyły się nasze nowoczesne kampanie marketingowe oraz innowacyjne projekty wynoszące obsługę klienta na wyższy poziom – podsumowuje Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu Skoda Polska.

Skoda Octavia RS iV.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Strefy czystego transportu jednak zamknięte dla LPG

Samochody elektryczne tak, ale te z napędem na gaz LPG jednak nie – tak ...

Kluczowe głosowanie dla polskich transportowców

10 stycznia odbędzie się głosowanie parlamentarnej komisji TRAN w sprawie Pakietu Mobilności. Na ten ...

TOP 22 | O jakich markach rapują raperzy

Amerykański magazyn „Car and Driver” przeanalizował teksty artystów z kręgu hip-hopu i rapu z ...

Suzuki dla straży pożarnej. Pierwsze takie auto w Europie

Suzuki Jimny jako wóz strażacki trafił właśnie do jednostki w Szydłowcu. To pierwsze tego ...

Angela Merkel: milion stacji ładowania w 2030 roku

Niemcy powinny mieć milion stacji ładowania aut elektrycznych w 2030 roku - powiedziała Angela ...

Jakie części samochodowe kupujemy w czasie pandemii?

Pandemia zmieniła praktycznie każdy element naszego życia. Również w mniejszym stopniu jeździmy samochodami, co ...