Elon Musk lubi zaskakiwać. Tym razem nie chodzi o kolejne zawodowe plany miliardera, a o jego miejsce zamieszkania. W wywiadzie przeprowadzonym z Mattem Murray’em, redaktorem naczelnym Wall Street Journal, stwierdził, że jego przeprowadzka do Teksasu jest podyktowana przyszłymi planami biznesowymi.

Miliarder z Doliny Krzemowej poinformował o swojej przeprowadzce do innego stanu. Teraz zamieszkuje w amerykańskim stanie Teksas. Ta decyzja nie jest przypadkowa. Jak wyjaśnił 49-letni Elon Musk, będzie mu łatwiej poświęcić się pracy nad SpaceX (stan Lone Star) oraz nową fabryką Tesli. – Dwie największe rzeczy, jakie mam teraz do zrobienia, to budowa statku kosmicznego w Południowym Teksasie i następnie wielka, nowa amerykańska fabryka dla Tesli – powiedział w wywiadzie z Wall Street Journal Elon Musk.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy pomysł Muska: W przyszłości przywołasz Teslę myślami

Przeprowadzka do innego stanu niesie ze sobą również inne korzyści. Teksas nie pobiera podatku dochodowego od osób fizycznych, w przeciwieństwie do Kalifornii, gdzie są najwyższe stawki w całych Stanach Zjednoczonych. Tym samym może to być dobra opcja dla drugiego najbogatszego człowieka na świecie. Pozycja wicelidera Indeksu Miliarderów wg. Bloomberga dla Elona Muska (zaraz za Jeffem Bezosem z Amazon.com Inc) jest wynikiem wzrostu akcji Tesli o bagatela 670 proc. Dzięki temu jego majątek wzrósł z 27 mld USD do 155 mld USD. W wywiadzie poruszonych zostało wiele tematów – podaje Reuters. Wśród nich dyskutowano m.in. o interwencji rządowej, firmach technologicznych czy politykach korporacyjnych. Musk skrytykował prezesów amerykańskich firm za zbyt małą koncentrację na swoich produktach.

Elon Musk.

CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk zostanie górnikiem

Założyciel Tesli porównał siebie do generała wojennego. Podkreślił, że „żołnierze” będą dzielniej walczyć, jak zobaczą generała na linii frontu, a nie w bezpiecznej lokalizacji. – Jeśli myślisz o wojnie to czy chcesz, aby generał był w jakiejś wieży z kości słoniowej czy na linii frontu? Żołnierze będą walczyć o wiele efektywniej, jeśli zobaczą generała na linii frontu – powiedział Musk.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy nie chcą komunikacji miejskiej. Wolą własny samochód

Pandemia koronawirusa dosłownie zatrzymała sprzedaż samochodów. Jeszcze w lutym informowaliśmy o 96 procentowym spadku ...

Ceny | Nissan Qashqai 2019: Dwa nowe silniki i dwusprzęgłowy automat

Nowa wersja rocznikowa Nissana Qashqaia otrzyma nowe silniki oraz po praz pierwszy dwusprzęgłową, automatyczną ...

Polski przemysł motoryzacyjny odrabia straty

Poprawia się kondycja polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Po fatalnej pierwszej połowie roku, w trzecim kwartale ...

Volkswagen T6.1: Dopasowanie do trendów

Volkswagen zmodernizował model T tak, żeby dostosować go do najnowszych trendów. Chociaż na pierwszy ...

Niespokojny sen Elona Muska. Miliardy płyną do rywala Tesli

Lucid Air – to nazwa, która zapewne śni się po nocach Elonowi Muskowi. Właśnie ...

Suzuki przez kolejny rok sponsorem Reprezentacji Polski w piłce ręcznej

W Polsce to ewenement, żeby firma motoryzacyjna była tak zaangażowana w sponsorowanie sportu jak ...