Biznes na stacjach benzynowych wkrótce się zmieni. W Berlinie firma Aral pokazała jak stacja może wyglądać w najbliższej przyszłości.

Aral chce dostosować się do zmiany mobilności. W Berlinie koncern naftowy otworzył właśnie „Mobilny Hub”, który ma służyć jako pole testowe dla stacji paliw przyszłości. Oprócz tradycyjnej oferty paliwowej znajduje się tam automat do wymiany akumulatorów do e-rowerów i e-skuterów oraz stacja szybkiego ładowania do e-samochodów. Póki co stacje ładowania nie są zasilane bezpośrednio z sieci energetycznej, ale ze specjalnego akumulatora buforowego. W przyszłości ma być to energią elektryczna wytwarzana przez samą stację paliw. Ponadto stacja służy jako lokalizacja usług udostępniania samochodów, rowerów i skuterów różnych operatorów.

CZYTAJ TAKŻE: Toyota i PGNiG zbudują w Polsce pierwszą stację tankowania wodoru

Już w 2019 roku Aral i Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki (DLR) przedstawiły koncepcję stacji paliw przyszłości w odpowiedzi na rosnące znaczenie samochodów elektrycznych i nowych usług w zakresie mobilności. Stacje w przyszłości mają odgrywać bardziej daleko idącą rolę niż tylko brokera energii. Zamiast tego przekształcą się w węzły i punkty kontaktowe dla różnych form mobilności. Choć Aral spodziewa się, że za 20 lat nadal będą istnieć klasyczne dystrybutory, ich liczba będzie się zmniejszać na rzecz stacji ładowania.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza w Polsce stacja dla samochodów elektrycznych

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Możesz kupić jedyną Teslę z nadwoziem kombi

Wyjątkowy projekt, stworzony przez holenderski warsztat RemetzCar, został wystawiony na sprzedaż. Tesla Model S ...

Co dziesiąte auto w Niemczech ma przekręcony licznik kilometrów

Manipulowanie przebiegiem może kosztować kupujących używane samochody tysiące złotych, a sprzedających spore problemy. Ciekawa ...

Koniec wolności na niemieckich autostradach

To, co dla wielu kierowców brzmi jak herezja, może wkrótce stać się faktem. Choć ...

W 2020 roku nowe pytania w testach na prawo jazdy

W związku z niedawną zmianą przepisów osoby planujące podejście do egzaminu teoretycznego na prawo ...

Po testach dziennikarskich aut Volkswagena przybędzie drzew

Volkswagen zdecydował się zrealizować niecodzienny pomysł. Będzie redukować i kompensować ślad węglowy samochodów testowych ...

VinFast LUX SA 2.0 - w Paryżu debiutuje nowa wietnamska marka

Auta po parysku

Wszystkiego jest mniej. Wystawców, premier, zwiedzających. Nie ogłusza muzyka, nie ma fanfar i fajerwerków ...