Według jednego z raportów, grupa Volkswagen rozważa sprzedaż swojej luksusowej marki Bugatti.

Prasa niemiecka rozpisała się na temat jednego z raportów, z którego wynika, że w grupie Volkswagena pojawiły się plany sprzedaży marki Bugatti. Póki co VW komentuje powstałe plotki bardzo ostrożnie – Nie komentujemy spekulacji na temat przyszłości marki – to póki co jedyna oficjalna odpowiedź ze strony Bugatti na ten temat. Podobne wypowiedzi można było usłyszeć z centrali VW w Wolfsburgu.

CZYTAJ TAKŻE: Bugatti Chiron La Voiture Noire: Kosztuje prawie 50 mln zł i już został sprzedany

Bugatti Chiron.

Jednak jak podaje „Süddeutschen Zeitung” zarząd Volkswagena rzekomo już zatwierdził umowę. Obecnie nadal brakuje zgody rady nadzorczej. Krążą również plotki, że w drugim etapie szefowie koncernu rozważą możliwość sprzedaży innych luksusowych marek jak Bentley i Lamborghini i producenta motocykli Ducati.

Bugatti Chiron.

Przedstawiciele marki Bugatti wyjaśniali również, że koncentrują się na codziennej działalności i z obecnej perspektywy nie ma powodu, dla którego marka miałaby zmieniać właściciela. Marka wypracowała ostatnio zysk, a w 2019 roku sprzedała 82 samochody. Firma nie podaje żadnych dalszych szczegółów dotyczących swoich danych finansowych. Bugatti również stosunkowo dobrze radzi sobie z kryzysem w bieżącym roku. Pandemia korony nie wpłynęła tak bardzo na biznes dóbr luksusowych, jak na masową konsumpcję.

Bugatti Chiron.

CZYTAJ TAKŻE: 111 lat Bugatti: Połączenie luksusu, sportowego charakteru i elegancji

W temacie Bugatti jako strona zainteresowana pojawiła się chorwacka firma Rimac. Założyciel firmy, Mate Rimac, nie chciał komentować swoich planów związanych z Bugatti, zapytany przez „Automobilwoche” odpowiedział tylko „Mogę to zrobić”. Co ciekawe w ostatnim czasie Porsche zwiększyło swój udział w firmie Rimac z 15,5 procent do 49 proc. Tym bardziej przejęcie Bugatti przez Chorwatów wydaje się być możliwa. Założyciel firmy, 32 letni Mate Rimac ma 51 proc. udziałów i niedawno widziano go w Molsheim w Alzacji, gdzie produkowany jest Bugatti Chiron.

Bugatti Chiron.

Rimac Automobili ma swoją siedzibę w Sveta Nedelja koło Zagrzebia w Chorwacji. Start-up zajął się opracowaniem i produkcją elektryczne supersamochody, napędów elektrycznych i systemów akumulatorów. Firma została założona przez Mate Rimac w 2009 roku. Pierwszy model o nazwie Concept_One, jest znane jako najszybsze na świecie produkowane auto z napędem elektrycznym. Rimac Concept_One ma moc od 1088 KM do 1244 KM, przyspiesza do setki w 2,8 sekundy i rozpędza się do 355 km/h. W 2018 roku firma zaprezentowała swój drugi model – C_Two (1914 KM, 0-100 km/h poniżej dwóch sekund, 0-300 km/h w 12 sekund, V-max: 412 km/h). Rimac jest odpowiedzialny za napęd hybrydowy KERS w nowym supersamochodzie Astona Martina – Valkyrie. Firma produkuje również system akumulatorów dla Koenigsegg Automotive (model Regera) i Jaguara, a także dla innych producentów samochodów.

Rimac Concept_One.
Rimac C_Two.
Bugatti Chiron.
Bugatti Chiron.
Bugatti Chiron.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Blokada na szybie. Tak się karze za złe parkowanie w USA

Niedozwolone parkowanie często jest karane założeniem blokady na koło. W USA sprawdza się inny ...

Kryzys w Renault. Szef marki zwolniony

Renault odwołało ze skutkiem natychmiastowym Thierry'ego Bolloré, dyrektora generalnego marki. Francuski producent samochodów Renault ...

Warszawa chce podnieść ceny za parkowanie

Od przyszłego roku możliwe są podwyżki opłat za parkowanie. Zgodnie z przygotowaną propozycją koszt ...

Jazda na suwak w praktyce. Kto, kogo i kiedy ma wpuszczać

Od 6 grudnia pojawiły się nowe przepisy - obowiązkowe korytarze życia oraz jazda na ...

Policja w Warszawie przesiada się do elektrycznych radiowozów

Sześć w pełni elektrycznych radiowozów Hyundai Kona Electric odebrała Komenda Stołeczna Policji w Warszawie. ...

Czasem słońce, czasem deszcz

Śnieg w lipcu lub fala upałów w Boże Narodzenie? To nic trudnego dla „Fabryki ...