Tesla chce zakończyć konflikt z władzami Kalifornii i 24 marca zawiesi produkcję w fabryce w zatoce San Francisco. Również fabryka paneli słonecznych w stanie Nowy Jork tymczasowo przerwie pracę, jednak produkcja w fabryce akumulatorów w Nevadzie będzie kontynuowana.

„Pomimo podjęcia środków ostrożności dotyczących zdrowia, kontynuowanie działalności w niektórych lokalizacjach spowodowało zbyt duże wyzwania dla naszych pracowników, ich rodzin i naszych dostawców”, powiedziała firma w oświadczeniu. Po ogłoszeniu komunikatu akcje Tesli spadły o 8 procent. Decyzja o zawieszeniu produkcji w fabryce w Fremont w Kalifornii zapada w momencie gdy Tesla zwiększa produkcję nowego Modelu Y. Przewiduje się, że popyt na ten model powinien być wyższy niż na wszystkie pozostałe samochody oferowane przez Teslę. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk, dyrektor generalny producenta elektrycznych aut.

Tesla Model Y.

Gubernator Kalifornii wydał mieszkańcom nakaz pozostania w domu z możliwością opuszczenia miejsca zamieszkania tylko w razie nagłej potrzeby. Tesla chciała obejść zakaz i kontynuować produkcję. Jednak biuro szeryfa w Alamedzie ogłosiło, że fabryka Tesli nie została uznana za „firmę niezbędną” i nie może normalnie prowadzić swojej działalności. Tym samym produkcja zostanie wstrzymana, a liczba pracowników skurczy się z 10 do 2,5 tysiąca. Pracownicy fabryk Tesli otrzymają płatny urlop podczas zawieszonych dni pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla Model Y: Premiera bez niespodzianek

Fabryka Tesli w Fremont w Kalifornii.

Musk na swoim Twitterze napisał, że produkcja Tesli w Chinach przebiega normalnie. Gigafaktory w Szanghaju, która w grudniu rozpoczęła produkcję sedanów Modelu 3 ma wartość 2 miliardów dolarów i jest kluczowym miejscem w strategii rozwoju Tesli. Przedstawiciel Tesli z Szanghaju powiedział Reuterowi, że wydajność produkcji w chińskiej fabryce przekroczyła poziom sprzed wybuchu koronawirusa, a ponad 91 procent pracowników powróciło do pracy od 6 marca. Tesla planuje rozpocząć budowę SUV-ów Model Y w Szanghaju od 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Rosjanka wygrała w sądzie z Teslą

Tesla Gifafactory w Szanghaju.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volvo XC90: Dwie nowe wersje hybrydowe

Volvo rozszerza gamę silników w modelu XC90 o dwie wersje benzynowe z miękką hybrydą ...

Volkswagen Atlas Cross Sport: Z Ameryki, dla Ameryki

W 2020 roku Volkswagen wprowadzi do sprzedaży nową wersję zupełnie nieznanego w Europie modelu ...

CENY | Mazda CX-30: Narodziny księżniczki

Mazda zaprezentowała w Polsce nową Mazdę CX-30. Kolejny crossover tej marki może sporo namieszać ...

Audi A5 Sportback

Audi Perfect Lease dla przedsiębiorców. Samochód klasy premium w atrakcyjnych ratach

Czy firmy, które liczą się z kosztami, muszą rezygnować z zakupu perfekcyjnych i luksusowych ...

DS3 Crossback e-tense: Francuska, elektryczna ekstrawagancja

DS Automobiles to młoda marka, która z założeń ma należeć do grona premium. Teraz ...

Kolejny problem z poduszkami Takata. Akcja przywoławcza 1,4 mln aut

Uszkodzone poduszki powietrzne japońskiego producenta Takata już spowodowały największą akcję przywoławczą w historii amerykańskiej ...