Po przegranym procesie Bentley nie może sprzedawać pod swoją marką ubrań. Musi również ograniczyć ofertę do kurtek, jedwabnych krawatów, czapek i szalików.

Należąca do grupy Volkswagena marka Bentley, nie może sprzedawać w Wielkiej Brytanii ubrań pod własną nazwą. Londyński sąd wydał wyrok w procesie założonym przez rodzinną firmę odzieżową Bentley Clothing, która pozwała producenta samochodów o naruszenie praw do używania nazwy. Producent motoryzacyjny może teraz oferować tylko kurtki, jedwabne krawaty, czapki i szaliki, ale nie może oferować żadnej innej odzieży ani pozostałych nakryć głowy. Również dobrze znane skrzydlate logo w połączeniu z nazwą nie może być już używane na ubraniach.

Bentley Clothing z Manchesteru zastrzegł w 1982 roku nazwę Bentley jako znak towarowy. Spór sądowy rozpoczął się w 1998 roku. Sędzia Richard Hacon skrytykował stałą ingerencję marki w prawa rodzinnej firmy. Producent samochodów próbował już wcześniej anulować prawa do znaku towarowego firmy odzieżowej.

Szef firmy Bentley Clothing, Chris Lees, z zadowoleniem przyjął werdykt. Według prawników rodzinnej firmy teraz można rozpocząć roszczenia odszkodowawcze od producenta samochodów. Bentley Motors musi przekazać lub zniszczyć wszystkie ubrania, które naruszają prawa do nazewnictwa.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Piotr Jędrach, CEO Bentley Warszawa: Świat się zmienia, a Bentley razem z nim

Bentley Motors był rozczarowany i rozważa odwołanie się od decyzji. „Sprzedajemy ubrania w Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat i nigdy nie było żadnych dowodów na pomyłkę ze znakiem towarowym innej firmy” – powiedział rzecznik prasowy marki. Podkreślił, że wyrok obowiązuje tylko w Wielkiej Brytanii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcy pomogli w ucieczce Ghosna. Pilot samolotu aresztowany

Władze tureckie zatrzymały 7 osób, w tym pilota, który siedział za sterami Bombardiera lecącego ...

Skoda CITIGOe iV – Dobry interes

To samochód, który jest idealnym przykładem tego, że cena czyni cuda. Skoda z auta, ...

Ceny elektrycznego Polestar 2. Będzie tańszy od Tesli

Nowa marka Volvo Polestar, która będzie się specjalizować w modelach elektrycznych wprowadzi na rynek ...

WIDEO | Volkswagen: Pokonujemy bariery elektromobilności

Pełny cennik modelu ID.3 pokażemy w I kwartale przyszłego roku ale już dziś wiadomo, ...

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Fenomen 2019 roku

W 2019 roku wśród premier motoryzacyjnych pojawiły się te gorsze i lepsze. Jednak jedna ...

Porsche musi zacząć oszczędzać

Żeby rozwijać linię samochodów elektrycznych, w najbliższych latach Porsche potrzebuje ogromnej ilości gotówki. Nie ...