Po przegranym procesie Bentley nie może sprzedawać pod swoją marką ubrań. Musi również ograniczyć ofertę do kurtek, jedwabnych krawatów, czapek i szalików.

Należąca do grupy Volkswagena marka Bentley, nie może sprzedawać w Wielkiej Brytanii ubrań pod własną nazwą. Londyński sąd wydał wyrok w procesie założonym przez rodzinną firmę odzieżową Bentley Clothing, która pozwała producenta samochodów o naruszenie praw do używania nazwy. Producent motoryzacyjny może teraz oferować tylko kurtki, jedwabne krawaty, czapki i szaliki, ale nie może oferować żadnej innej odzieży ani pozostałych nakryć głowy. Również dobrze znane skrzydlate logo w połączeniu z nazwą nie może być już używane na ubraniach.

Bentley Clothing z Manchesteru zastrzegł w 1982 roku nazwę Bentley jako znak towarowy. Spór sądowy rozpoczął się w 1998 roku. Sędzia Richard Hacon skrytykował stałą ingerencję marki w prawa rodzinnej firmy. Producent samochodów próbował już wcześniej anulować prawa do znaku towarowego firmy odzieżowej.

Szef firmy Bentley Clothing, Chris Lees, z zadowoleniem przyjął werdykt. Według prawników rodzinnej firmy teraz można rozpocząć roszczenia odszkodowawcze od producenta samochodów. Bentley Motors musi przekazać lub zniszczyć wszystkie ubrania, które naruszają prawa do nazewnictwa.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Piotr Jędrach, CEO Bentley Warszawa: Świat się zmienia, a Bentley razem z nim

Bentley Motors był rozczarowany i rozważa odwołanie się od decyzji. „Sprzedajemy ubrania w Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat i nigdy nie było żadnych dowodów na pomyłkę ze znakiem towarowym innej firmy” – powiedział rzecznik prasowy marki. Podkreślił, że wyrok obowiązuje tylko w Wielkiej Brytanii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volkswagen zainwestuje 30 miliardów euro w elektromobilność

Koncern Volkswagen od 2016 roku wdraża najbardziej kompleksową inicjatywę elektryfikacji w globalnym przemyśle motoryzacyjnym. ...

Zdjęcie tygodnia: Alfa Romeo znaleziona w windzie

Fotografia klasycznej Alfy Romeo wiszącej na wysięgniku nad płotem obiegło w zeszłym tygodniu cały ...

W 2025 roku Unia nie będzie potrzebowała Chin

Od 2025 roku, Unia Europejska będzie w stanie uniezależnić się od importu ogniw do ...

Toyota GR Yaris: Najmocniejszy 3-cyl. silnik na świecie

Dzięki napędowi hybrydowemu Toyota Yaris jest jednym z najbardziej ekologicznych i rozsądnych samochodów miejskich ...

Klasyki motoryzacji na Placu Bankowym: Mercedes 560 SEC

Dziedziniec kamienicy przy Placu Bankowym 1 w Warszawie od kilku miesięcy gości klasyki motoryzacji. ...

Aston Martin DBX: Od jego sukcesu zależy przyszłość marki

Aston Martin ma teraz swojego, pierwszego SUV-a. Brytyjczycy zaprezentowali nowy model DBX w Pekinie. ...