Obecnie jeśli chcesz załadować swój samochód elektryczny, potrzebujesz odpowiedniej karty lub musisz zarejestrować się online. W Kalifornii pojawiło się nowe, prostsze rozwiązanie.

Chociaż w Polsce można znaleźć nadal stacje ładujące samochody elektryczne za darmo, to trzeba mieć świadomość, że ten stan rzeczy nie będzie trwać wiecznie. Na świecie różne usługi płatnicze i modele rozliczeniowe utrudniają kierowcom samochodów elektrycznych ładowanie aut. Tak będzie, czy nawet już jest nie tylko w Polsce czy Europie, ale również np. w USA.

Stan Kalifornia kładzie teraz kres tej chaotycznemu systemowi rozliczeniowemu. W przyszłości, zgodnie z planami rządu, stacje do ładowania samochodów będą musiały być wyposażone w jednolity system płatności. Z jednej strony wymagana będzie płatność za pomocą czytnika kart kredytowych, alternatywnie za pośrednictwem bezpłatnego numeru telefonu. Jednocześnie operatorzy stacji ładujących mają zakaz zmuszania kierowców do rejestracji lub przyłączenia się do ich sieci.

ZOBACZ TAKŻE: USA uginają się pod nowymi, niesprzedanymi samochodami

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dostawcza ofensywa Renault: nowy Master, nowszy Trafic

Po raz pierwszy wracałem z imprezy motoryzacyjnej lawetą. W sumie to sam tego chciałem. ...

Triumph Street Scrambler: Być jak Steve McQueen

Legendarna maszyna brytyjskiego producenta to dopieszczony technologicznymi nowinkami motocykl do dżentelmeńskiego lansu. Dźwięk potężnego ...

Spadki rejestracji pojazdów osobowych w Europie

ACEA – European Automobile Manufacturers Association, podał 17 kwietnia br., że w tegorocznym marcu ...

Pietro Gorlier szefem FCA na Europę

Włosi odetchną  z ulgą. Szefem Fiat Chrysler Automobiles w Europie został ich rodak, Pietro ...

Rolls Royce z nierozwiązaną zagadką

W detalach wykończenia dedykowanych kolekcji Wraith Kryptos znajdują się elementy szyfru stworzonego przez Rolls-Royce’a. ...

Porsche Macan: Komfort w sportowym wydaniu

Ten SUV Porsche ma nie tylko sportowe geny. Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu i wielu innym ...