Spółka GTC, koncesjonariusz płatnego odcinka A1 obiecuje od 01 lipca pokonanie autostradowych bramek bez konieczności zatrzymania. Dzięki temu trzykrotnie ma wzrosnąć  przepustowość w miejscach poboru opłat.

System automatycznego poboru opłat o nazwie AmberGo ruszył w lipcu 2018 roku. To aplikacja na telefon o nazwie Autopay, która powiązana jest z kartą kredytową, połączona z automatycznym rozpoznawaniem tablic. Do systemu zarejestrowało się do tej pory około 17 tysięcy osób. System umożliwia przejazd przez bramki bez konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat.

Kwota za przejazd zostanie automatycznie pobrana z konta użytkownika, który wybrać musi bramkę oznaczoną AmberGo. Szkoda tylko, że póki co takie bramki znajdują się tylko w Rusocinie (przy Toruniu) i w Nowej Wsi (Opodal Wsi). Podobne systemy funkcjonują w Europie od dawna, tyle, że zamontowane są na wszystkich wjazdach i zjazdach.

GTC obiecuje, że od 01 lipca system ma działać na wszystkich bramkach (dedykowanych AmberGo) pomiędzy Toruniem a Gdańskiem. Opłata za przejazd samochodem osobowym na całym odcinku A1 z Rusocina do Nowej Wsi wynosi 29,90 zł. Szkoda, że tylko w kosztach przejazdu nie jesteśmy w ognie Europy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volvo Gdynia Sailing Days 2018

Koncerny szukają nowych emocji

Firmy samochodowe chętnie wybierają nieoczywiste formy komunikacji z rynkiem. Ale właściwie dlaczego wspierają żeglarstwo, ...

Toyota Yaris Cross: Nowy pomysł na małego SUV-a

Toyota rozszerza rodzinę Yarisa i ma duże plany dotyczące nowego Yarisa Cross. Dzięki napędowi ...

Tesla mniej kolorowa

Tesla ogranicza możliwość wyboru lakierów w swoich samochodach, aby uprościć i przyspieszyć produkcję - ...

Hennessey Maximus: Jeep z mocą ponad 1000 KM

Jeep Gladiator w wersji specjalnej - moc 1014 KM, maksymalny moment obrotowy 1265 Nm. ...

Skoda produkuje baterie do hybryd grupy Volkswagena

Skoda rozpoczyna produkcję baterii do hybryd typu plug-in marek Skoda, Audi, Seat i Volkswagen. ...

Audi wraca do napędu wodorowego

Ogniwa paliwowe jako alternatywne źródło napędu zostały zepchnięte w cień przez baterie elektryczne. Teraz ...