Jedna z londyńskich ulic stała się rajem dla samochodów elektrycznych. Simens wraz z Ubitricity na Sutherland Avenue, przerobił 24 latarnie na stacje do ładowania aut zasilanych z gniazdka. Dzięki temu gmina City of Westminster będzie miała 1000 punktów ładowania do końca 2020 roku.

Tworzenie punktów ładowania w lampach ulicznych nie jest niczym nowym. Większość z nich ma projektowane dodatkowe przyłącza. Do tego w obecnych czasach wymienia się żarówki na LED-owe odpowiedniki, dzięki czemu pobór prądu jest mniejszy. To powoduje, że powstają niezagospodarowane nadwyżki energii, które można wykorzystać w lepszy sposób, np. do zasilania aut elektrycznych. Firmy Simens oraz Ubitricity na terenie Londynu zainstalowały już 1300 punktów ładowania samochodów w latarniach. 296 z nich jest w City of Westminster. Gmina ma ambitne plany. Do końca tego roku chce stworzyć aż 1000 takich punktów ładowania. Według operatora podłączone do prądu auto przez noc może średnio uzyskać 200–300 km zasięgu.

CZYTAJ TAKŻE: Kalifornia ujednolica system płatności za ładowanie aut elektrycznych

Aby móc korzystać z ładowarek w latarni konieczny jest zakup kabla ze specjalnym licznikiem. Jego koszt zaczyna się od 199 funtów (ok. 1000 zł), a w planie bez miesięcznego abonamentu od 299 funtów (ok. 1550 zł). Koszt samego ładowania w przypadku opcji bez abonamentowej, wynosi 0,29 funta (ok. 1.50 zł) za podłączenie i 0,19 funta (ok. 1,00 zł) za każdą kilowatogodzinę (kWh) energii.

CZYTAJ TAKŻE: Przegląd elektryków z panelami słonecznymi

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dieter Zetsche:

Daimler już w szwedzkich rękach

Daimler ma już nowego szefa. Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy w Berlinie z firmą pożegnał ...

Volkswagen chce produkować ekologicznie

Volkswagen zwiększa w swoich fabrykach wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zakłady z własnym ...

Top 5 najlepiej sprzedawanych SUV-ów na świecie

Suv-y to już coś więcej niż chwilowa moda. To światowy trend motoryzacji. Nie masz ...

Opel: Czas na elektryczne rajdy

Corsa-e Rally to pierwszy elektryczny samochód przygotowany do rajdów. W przyszłym roku Opel wraz ...

Raeton CC, zdobywca wyróżnienia w konkursie Red Dot Award

Red Dot Award: Auta z czerwoną kropką

Chiński Raeton CC znalazł się w tym roku w gronie laureatów Red Dot Award ...

Przegląd elektryków z panelami słonecznymi

Technologia paneli słonecznych zamontowanych na samochodzie może przenieść auta elektryczne na wyższy poziom ekologii. ...