Fisker to marka, która powstała w 2007 roku z inicjatywy duńskiego projektanta samochodowego Henrika Fiskera oraz jego biznesowego partnera, Niemca Bernharda Koehlera i inwestora, Włocha Gianfranco Pizzuto. Herik Fisker jest znany z projektowania takich aut jak BMW Z8, Aston Martin DB9, Aston Martin V8 Vantage. Innymi słowy gość ma talent.

Fisker Ronin

Fisker Ronin

mat. prasowe

Oferta marki skupia się wyłącznie na modelach elektrycznych. SUV o nazwie Ocean zostanie wprowadzony na rynek w tym roku. Nowy sportowy model Ronin ma być produkowany od 2024 roku. Na pierwszych zdjęciach widać płaską sylwetkę w stylu Gran Tourismo z długim przodem i odważnymi wybrzuszeniami. Fisker zapowiada zastosowanie lekkich materiałów i akumulatora zintegrowanego z konstrukcją pojazdu, co ma zapewnić Roninowi najdłuższy zasięg w segmencie samochodów sportowych.

Czytaj więcej

Brabus 900 na bazie Maybacha GLS 600: Moc i luksus

Jako klasyczne GT ma być dostępne w wersji coupe, ale również z czterodrzwiową karoserią w stylu coupe oraz jako kabriolet. Fisker obiecuje wyjątkową koncepcję drzwi. Wersja produkcyjna ma zostać zaprezentowana w sierpniu 2023 roku, a wprowadzenie auta na rynek planowane jest w 2024 roku. Mniej więcej w tym czasie planowane jest również wprowadzenie na rynek trzeciego modelu Fiskera o nazwie Pear - elektrycznego kompaktowego samochodu miejskiego.

Fisker Ocean

Fisker Ocean

mat. prasowe

Czytaj więcej

Pierwsze oficjalne zdjęcie SUV-a Ferrari