Nowy Renault Scenic: Oferuje to co modne w motoryzacji

Renault Scenic E-Tech Electric reprezentuje klasę crossoverów, ma atrakcyjny wygląd, kompaktowe wymiary, przestronne rodzinne wnętrze i napęd elektryczny. A poza tym szlachetnie brzmi.

Publikacja: 05.09.2023 14:18

Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech

Foto: mat. prasowe

Historia Renault Scenic trwa od 27 lat. W 1996 roku był pierwszym kompaktowym vanem w Europie. Nazwa Scenic to skrót od „Safety Concept Embodied in a New Innovative Car”. (koncepcja bezpieczeństwa wyrażona w nowym, innowacyjnym samochodzie). Trochę to skomplikowane, ale w skrócie pisząc Scenic w tym czasie wprowadzał w segment vanów atrakcyjną stylizację. Dziś nie jest już minivanem, ale crossoverem z napędem elektrycznym. To drugi po Megane samochód elektryczny Renaulta o bardzo udanej stylizacji. Renault chce by Scenic nadal pełnił rolę jedynego w rodzinie samochodu, który sprawdza się tak samo dobrze w codziennych dojazdach do pracy jak i podczas weekendowych podróży rekreacyjnych. Dlatego ma oferować aż 620 km zasięgu na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 87 kWh. Silnik o mocy do 220 KM emituje dźwięki opracowane w ramach współpracy z Jeanem-Michelem Jarre'em. Wygląda na to, że dzięki samochodom elektrycznym kompozytorzy zyskali nowe zajęcie. BMW chwali się, że brzmienie ich najnowszego elektrycznego BMW i7 to dzieło Hansa Zimmera, który skomponował ścieżki dźwiękowe do takich produkcji jak Interstellar, Madagaskar 3, Piraci z Karaibów, Incepcja, Batman, czy Mission Impossible.

Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech

mat. prasowe

Czytaj więcej

Elektryczne Alpine A290_ß śladami Renault 5 Turbo

Dzięki atutom platformy elektrycznej CMF-EV opracowanej przez Alians Renault, Nissana i Mitsubishi Scenic łączy kompaktowe wymiary z przestronnym wnętrzem. Płaska podłoga i duży rozstaw osi (278 cm) pozwalają wygodnie podróżować tym samochodem pięcioosobowej rodzinie, a bagażnik oferuje aż 545 l pojemności. Nowy Scenic E-Tech electric jest pierwszym modelem elektrycznym oferowanym w sportowej wersji esprit Alpine, a system multimedialny OpenR Link oferuje ponad 50 aplikacji.

Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech

mat. prasowe

Nowy Scenic na rynku od 2024 roku

Celem marki Renault jest uzyskanie neutralności węglowej w 2040 roku w Europie, a w 2050 roku – na świecie. Dziś widzimy pierwszy konkretny przykład realizacji tych zamierzeń. Nowy Scenic E-Tech electric jest zbudowany w 24 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu, a 90 proc. jego masy nadaje się do ponownego przetworzenia, łącznie z akumulatorem trakcyjnym. Samochód, który od pierwszej generacji jest produkowany w zakładzie w Douai (obecnie kompleks ElectriCity), zostanie wprowadzony do sprzedaży w pierwszej połowie 2024 roku.

Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech

mat. prasowe

Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech

mat. prasowe

Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech

mat. prasowe

Czytaj więcej

Renault Rafale: Zaprojektowany do bicia rekordów
Premiery
Audi Q6 e-tron nareszcie zadebiutowało. To bardzo ważny model w gamie marki
Premiery
Tym modelem Lamborghini żegna się z silnikiem V10. Powstanie tylko 10 egz.
Premiery
Elektryczny hit Volvo doczekał się tuningu. Bodykit dla Volvo EX30
Premiery
Volkswagen ID.Buzz GTX: Elektryczny hot hatch w ciele vana
Premiery
Audi A3 przeszło lifting. Zyskało też zupełnie nową wersję nadwozia