""

Honda Civic Type R Limited Edition.

moto.rp.pl

Od premiery pierwszego Civica Type R minęły 23 lata i pięć generacji modelowych. Aktualny, bazujący na 10. generacji Civica jest na rynku od 2017 roku i będzie ostatnim. Honda rozstaje się z topową wersją Type R. Wersja Limited Edition napędzana jest 2-litrowym, 4-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem VTEC, generującym 320 KM mocy i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i wyposażony jest w dyferencjał o ograniczonym poślizgu na przedniej osi.

""

moto.rp.pl

W odróżnieniu od klasycznej odmiany, Limited Edition jest o 50 kg lżejszy. Uzyskano to m.in. poprzez lżejsze felgi BBS (-21 kg), usunięcie elektroniki systemu multimedialnego, ekranu dotykowego czy… klimatyzacji.

CZYTAJ TAKŻE: Honda Civic: Modernizacja w nowym roku modelowym

""

moto.rp.pl

Limitowane edycje przeważnie mobilizują fanów do zakupów. Tak było i tym razem. Najlepszym tego dowodem jest rynek kanadyjski, na który przeznaczono 100 sztuk tego modelu. Wszystkie wyprzedały się w zaledwie 4 minuty od rozpoczęcia przyjmowania zamówień. 100 sztuk trafi również do Europy. 10 z nich przeznaczonych jest na rynek polski. Ciekawostką jest też fakt, że klienci zamawiający ten samochód nie znają ceny ostatecznej jaka pojawi się na fakturze.

CZYTAJ TAKŻE: Honda od 2022 roku wyłącznie z silnikami elektrycznymi i hybrydowymi

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl