Renault City K-ZE: Elektryczny SUV dla Chin za 8000 euro

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2018 roku Renault ogłosiło zbudowanie niedrogiego auta elektryczny na rynek chiński. Tak powstał model City K-ZE, elektryczny, mały SUV. Auto, które może pojawić się również w Europie.

Publikacja: 16.09.2019 14:03

Renault City K-ZE: Elektryczny SUV dla Chin za 8000 euro

Foto: moto.rp.pl

""

Renault City K-ZE.

moto.rp.pl

To było w przeddzień salonu samochodowego w Paryżu w 2018 roku. Ówczesny dyrektor generalny Renault Carlos Ghosn zaprezentował mały, miejski SUV – wyłącznie elektryczny, opracowany we współpracy z chińskim partnerem Dongfeng. Samochód nazwano K-ZE i jest ważnym kamieniem milowym w strategicznym planie Renault pod nazwą „Drive the Future”. Francuski producent chce do 2022 roku rozszerzyć swoją ofertę pojazdów elektrycznych do ośmiu modeli. K-ZE jest piątym.

""

moto.rp.pl

Elektryczny SUV ma 15 cm prześwitu, 2,4 metra rozstawu osi i bagażnik o pojemności 300 litrów. K-ZE powinien naładować w szybkiej ładowarce do 80 procent swojej baterii w ciągu 50 minut. Przy konwencjonalnym ładowaniu trzeba poczekać na taki efekt około czterech godzin. Maksymalny rozmiar akumulatora to 25,8 kWh. Ma wystarczyć na zasięg NEDC około 270 km. Silnik elektryczny ma moc 33 kW i 125 Nm. Najlepsza jest jednak cena. Podstawowa wersja w Chinach w przeliczeniu będzie kosztować około 7900 euro (około 35 000 zł).

""

moto.rp.pl

Można sobie wyobrazić ewentualne wprowadzenie K-ZE na rynek w europejski. Mógłby być sprzedawany pod marką Renault, ale również można sobie wyobrazić ten tani model pod znakiem Dacii.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe Renault Clio: Mniejsze, a jednak większe

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

Renault-City-K-ZE był produkowany w Chinach.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności