Tesla może stać się kamperem

Londyńska firma Vanlifer specjalizująca się w projektowaniu samochodów kempingowych ujawniła koncept kampera zbudowanego na bazie samochodu ciężarowego – Tesli Semi.

Publikacja: 05.08.2019 11:16

Tesla może stać się kamperem

Foto: fot. Vanlifer

Projekt nosi nazwę Vanlifer Semi-Home i na razie jest jedynie pomysłem. Nie wiadomo, kiedy i czy kiedykolwiek zostanie zrealizowany. Sama baza potrzebna do budowy takiego pojazdu, czyli ciężarówka Elona Muska, nadal nie miała swojej premiery. Najprawdopodobniej pierwsze Tesle Semi wyjadę na drogi w przyszłym roku, jednak wcale nie jest to pewne, bo wcześniej amerykański producent deklarował, że auta ciężarowe pojawią się w ich ofercie już w tym roku.

""

źródło: Vanlifer

moto.rp.pl

Pomimo tak wielu niewiadomych na stronie Valifera przeczytać możemy, jak doskonałym rozwiązaniem w segmencie kamperów okazać się mają auta Tesli. Semi ma mieć zasięg przekraczający 800 kilometrów, co w zupełności wystarczy na całodzienną podróż. Dodatkową przewagą Tesli nad tradycyjnymi ciężarówkami, a w tym również kamperami, będzie ulepszona wersja autopilota, która znacząco zwiększy bezpieczeństwo podróżujących.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen California 6.1: Namiot ery cyfrowej

Vanlifer zaprojektował wnętrze mogące pomieścić do sześciu osób, pełną kuchnię, łazienkę oraz salon. Według producenta do stworzenia takiego kampera wymagane są minimalne modyfikacje podwozia ciężarówki co ma usprawnić proces produkcji. Plany brzmią bardzo atrakcyjnie, szczególnie ze względu na koszty eksploatacji elektrycznego pojazdu, jednak jaka może być ostateczna cena Tesli Semi-Home? Ciężko to określić, biorąc pod uwagę, że nadal mówimy jedynie o koncepcie. Wiadomo jednak, że ceny podstawowej Tesli Semi zaczynać się będą od około 150 tys. dolarów w przypadku wersji z mniejszą baterią (około 480 km zasięgu), a z większą – ok. 200 tys. dolarów. Należy pamiętać, że do tej kwoty należałoby dodać koszt przebudowy ciężarówki na kampera, co na pewno nie będzie małym wydatkiem.

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności