Lexus to młoda marka, z nieco ponad 30-letnią historią. Jednak to wystarczyło, żeby na stałe wpisała się w historię motoryzacji.

Perfekcja – to słowo, które towarzyszy tej marce od samego początku. Przy projektowaniu pierwszego modelu Lexusa, limuzyny LS, jednym z zadań było dopracowania każdego detalu, przycisku i przełącznika do perfekcji. Plotka mówi, że jeden z konstruktorów potraktował na tyle poważnie, że podczas testów używał trzech różnych zestawów sztucznych paznokci żeby sprawdzić czy aby żadna z powierzchni się nie rysuje, a obsługa z paznokciami jest wystarczająco wygodna.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus LZ-F: Wizja na najbliższą przyszłość

To pierwsza generacja Lexusa LS z 1990 roku…
… a to najnowsza odsłona Lexuas LS.

Niemal od początku Lexus stawiał na napęd hybrydowy. W 2005 roku model RX 400h stał się pierwszą na świecie hybrydą klasy premium. Dzisiaj każdy z modeli (poza RC F) dostępnych w polskiej ofercie można nabyć w wersji hybrydowej. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie ta marka stoi za sukcesem hybryd i to Lexus sprawił, że napęd spalinowo-elektryczne trafił do samochodów segmentów C czy SUV. Tym samym hybryda przestała być kojarzona tylko z oszczędnością paliwa, a stała się swego rodzaju modą połączoną z prestiżem.

Lexus LC.

Teraz Lexus przystępuje do nowego rozdziału w swojej historii. Po raz pierwszy zaprezentowano model z hybrydą typu plug-in. Druga generacja modelu NX napędzana jest 4-cyl. silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra, który jest sprzężony z silnikiem elektrycznym. Moc systemowa wynosi 306 KM. Akumulator litowo-jonowy ma pojemność 18,1 kWh. Zasięg SUV-a na napędzie elektrycznym powinien wynosić 63 km. Lexus określa zużycie paliwa w trybie WLTP na mniej niż 3 l/100 km.

Lexus NX.
Przez unikatowy design Lexusa nie da się pomylić z żadnym innym autem. Do tego dochodzi znakomita jakość wykończenia i wyjątkowa obsługa serwisowa. To wszystko sprawia, że każdy Lexus jest tak wyjątkowy.
Lexus ES.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Fiat Chrysler i Grupa PSA połączyły się. Mocna obecność w Polsce

Fiat Chrysler Automobiles i Grupa PSA podpisały porozumienie o fuzji 50:50 — poinformowały obie ...

Otwarcie tunelu pod Ursynowem w drugim kwartale 2021 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiedziała otwarcie w drugim kwartale tunelu pod ...

Tak mógłby wyglądać Fiat 126 gdyby był produkowany dzisiaj

Projekty tworzone na bazie kultowych aut stają się coraz popularniejsze. Był prototyp oparty na ...

Sprawdź kod na 20% zniżki na OC/AC!

Ruszyły wyprzedaże w ramach Black Friday. Tegoroczna edycja akcji potrwa w LINK4 aż tydzień, ...

Coraz bliżej trzech pasów na autostradzie A2

Autostrada A2 w relacji Warszawa-Łódź otrzyma po trzy pasy ruchu w każdym kierunku jazdy. ...

Co czwarty sprzedany pickup w Polsce to Toyota Hilux

Październik przyniósł kolejne dobre wyniki Toyoty na rynku aut użytkowych. To efekt rozbudowywania gamy ...