Jeszcze nie weszła do sprzedaży a już jej nie ma. Honda postanowiła zaoferować klientom limitowaną edycję Civica Type R. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że egzemplarze przeznaczone na rynek kanadyjski wyprzedały się w 4 minuty.

Honda Civic Type R Limited Edition.

Od premiery pierwszego Civica Type R minęły 23 lata i pięć generacji modelowych. Aktualny, bazujący na 10. generacji Civica jest na rynku od 2017 roku i będzie ostatnim. Honda rozstaje się z topową wersją Type R. Wersja Limited Edition napędzana jest 2-litrowym, 4-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem VTEC, generującym 320 KM mocy i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i wyposażony jest w dyferencjał o ograniczonym poślizgu na przedniej osi.

W odróżnieniu od klasycznej odmiany, Limited Edition jest o 50 kg lżejszy. Uzyskano to m.in. poprzez lżejsze felgi BBS (-21 kg), usunięcie elektroniki systemu multimedialnego, ekranu dotykowego czy… klimatyzacji.

CZYTAJ TAKŻE: Honda Civic: Modernizacja w nowym roku modelowym

Limitowane edycje przeważnie mobilizują fanów do zakupów. Tak było i tym razem. Najlepszym tego dowodem jest rynek kanadyjski, na który przeznaczono 100 sztuk tego modelu. Wszystkie wyprzedały się w zaledwie 4 minuty od rozpoczęcia przyjmowania zamówień. 100 sztuk trafi również do Europy. 10 z nich przeznaczonych jest na rynek polski. Ciekawostką jest też fakt, że klienci zamawiający ten samochód nie znają ceny ostatecznej jaka pojawi się na fakturze.

CZYTAJ TAKŻE: Honda od 2022 roku wyłącznie z silnikami elektrycznymi i hybrydowymi

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dźwięk bez głośników. Rewolucja samochodowych systemów audio.

Continental i Sennheiser wspólnie zaprezentowały system audio do wnętrza samochodów pozbawiony głośników. Unikalne rozwiązanie ...

Robert Kubica pojedzie w 24 godzinnym wyścigu w Daytonie

High Class Racing potwierdził skład kierowców na styczniowy wyścig Rolex 24 w Daytonie. W ...

GDDKiA podpisała umowę na budowę drogi między Legionowem a Zegrzem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała kontrakt na budowę odcinka w ciągu ...

Tak wygląda nowy Seat Leon

W kwietniu 2020 roku wkroczy do salonów nowa generacja Seata Leona. Oferowana będzie jako ...

Nowy lider sprzedaży w Europie

Kryzys związany z koronawirsem cały czas odciska piętno na sprzedaży nowych aut. Według Jato ...

Niemcy spodziewają się wzrostu eksportu. Szansa dla polskich producentów.

Wrzesień przyniósł poprawę nastrojów w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym. Jak poinformował w środę renomowany monachijski ...