Nie Apple, ale Sony jest pierwszą firmą elektroniczną, która zaprezentowała swój własny samochód. Premiera miała miejsce na targach CES w Las Vegas.

Firma elektroniczna Sony zaprezentowała póki co studyjny model własnego samochodu elektrycznego. Projekt zaprezentowano na targach CES w Las Vegas. Limuzyna o nazwie Vision-S służy przede wszystkim jako pokaz technologii elektronicznych i możliwości technicznych japońskiej firmy. W czterodrzwiowym pojeździe znajdują się 33 czujniki, które powinny wykrywać osoby znajdujące się na pokładzie jak i w okolicy. Zamontowano również potężny system audio i technologię czerpania danych z chmury. Sony nie zdradziło za to żadnych informacji na temat napędu, ale różne internetowe źródła donoszą, że do napędu przewidziano dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 200 kW. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 239 km/h. Zasięg póki co nie jest znany.

Vision-S to dobry przykład na to, że nastały czasy kiedy produkcją samochodów nie muszą się zajmować wyłącznie firmy motoryzacyjne. Jak się okazuje konsole Playstation czy telewizory to nie wyłączna specjalność Sony. Auto zbudowano na platformie dostarczone przez austriacką firmę Magna Steyr. Baterie zamontowano możliwie nisko i płasko na spodzie podłogi. Deska rozdzielcza to właściwie wielki ekranem z możliwością personalizacji. Póki co nie wiadomo jakie są dalsze plany Sony w branży motoryzacyjnej.

CZYTAJ TAKŻE: CES Las Vegas: Targi prawie motoryzacyjne

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jadąc na wakacje wypatruj nieoznakowanych radiowozów BMW

Policja się zbroi. W zeszłym roku Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na nieoznakowane radiowozy, ...

Bosch z problemami. Szykują się zwolnienia

Firma Bosch jest największym na świecie dostawcą motoryzacyjnym. Zatrudnia 410 000 osób na całym ...

Nowa struktura Nissana. Konsekwencje z afery z Ghosnem.

Nissan wyciąga wnioski. Doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdziło nową strukturę zarządczą, która ma zwiększyć ...

Mocno tanieje przejazd koncesyjną autostradą A4

Z początkiem stycznia przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem może być ...

Mocne punkty w ofercie nowej Skody Scali

Najnowszy kompakt Skody właśnie debiutuje na polskim rynku. Auto jest przestronne, naszpikowane nowoczesnymi technologiami ...

Bruksela Motor Show 2020: Jak uratować salon samochodowy

To nie jest dobry czas dla salonów samochodowych. Nieważne czy Frankfurt, Genewa lub Tokio ...