Jeszcze w tym miesiącu na targach samochodowych w Chinach Lexus pokaże swój pierwszy elektryczny samochód. Będzie to model przeznaczony na lokalny, chiński rynek.

Przez długi czas wydawało się, że Toyota nie chce mieć wiele wspólnego z czysto elektrycznymi samochodami. Pionierzy napędu hybrydowego wyraźnie zmienili strategię bo teraz Japończycy co chwilę informują o nowych, elektrycznych pomysłach. Na drugiej szynie w modelu Mirai i autobusach rozwijania jest technologia ogniw paliwowych. W Chinach Toyota zaprezentowała już elektryczną wersję kompaktowego SUV-a C-HR, który jest budowany w dwóch nieco różnych wariantach przez lokalnych partnerów joint venture. Na olimpiadę w Tokio w 2020 roku Toyota planuje wprowadzić nowe, elektryczne samochody.

Elektryczna wersja Toyoty C-HR produkowana w Chinach.

Teraz kolej na Lexusa, który otrzyma pierwszy całkowicie elektryczny model. Na początek auto wprowadzone będzie na rynek chiński. W ramach przygotowań do międzynarodowej wystawy samochodowej – Guangzhou International Automobile Exhibition (22 listopada – 1 grudnia 2019 r.) Lexus zapowiedział premierę nowego modelu z seryjnym napędem elektrycznym.

To pierwsze oficjalne zdjęcie elektrycznego Lexusa.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus UX: Podróż od świtu do świtu

Nie wiadomo jak elektryczny Lexus wygląda, bo pierwszy zwiastun nie ujawnia nic więcej poza napisem „Electric”. Całkiem możliwe, że nowy model jest wariantem pochodnym od kompaktowego SUV-a UX. Miałoby to sens, bo ten model bazuje na tej samej platformie, co niedawno zelektryfikowana Toyota C-HR.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Liderem rynku wciąż pozostaje Skoda

Rynek nowych aut bije rekord za rekordem

Maj – według Instytutu Samar – był kolejnym, już trzydziestym ósmym miesiącem nieprzerwanego wzrostu ...

Mandat za brak apteczki w aucie? Już niedługo

W prawie istnieje obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku. Nie da się pomóc bez apteczki, ...

Autonomiczne przyspieszenie Apple

Producent iPhone’ów nie kryje swoich ambicji zagospodarowania przyszłego rynku tzw. samojezdnych pojazdów. Prace nad ...

Nowy silnik Skyactiv-X zadebiutuje pod maską nowej Mazdy 3

Mazda Skyactiv-X: Czekając na rewolucję

Wreszcie wiadomo, jakie będą ostateczne parametry innowacyjnej jednostki Skyactiv-X. Technologia łącząca zalety diesla i ...

Podwyżki za przejazd autostradą A2

Podwyżki za przejazd autostradą A2. Od 2 stycznia 2019 roku na odcinku Nowy Tomyśl ...

Lexus Limited Edition 2020: Zabawa kolorami

Lexus został wprowadzony na rynek trzy lata temu. Teraz Japończycy przypominają o sobie limitowaną ...