fot. Giulia Marchi/Bloomberg (6)

Sensacją trwającego właśnie salonu samochodowego w Chinach jest Mercedes Maybach z napędem elektrycznym, w którym w ciszy można napić się herbaty.

Nie chodzi tutaj o  napój rozlewany do plastykowych kubków, bo to można zrobić nawet w Dacii,  ale o miejsce w centralnej części pojazdu, gdzie na drewnianej tacy z powodzeniem mieści się elegancki serwis.

Gorden Wagener, szef projektantów Daimler AG przedstawia koncept ultraluksusowego Maybacha / fot. Giulia Marchi/Bloomberg

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury to na razie model koncepcyjny. Pierwsze szczegóły projektu pojawiły się tydzień temu poprzez kontrolowane przecieki. To krzyżówka SUV-a z sedanem z napędem na cztery koła, czyli miks modeli najlepiej sprzedających się w Chinach.

Czy to auto wejdzie do produkcji? Jak to z konceptami bywa, nigdy nie wiadomo. Mercedes-Benz nie oferuje w tej chwili crossovera, który byłby połączeniem SUVa z limuzyną. A konkurencja – Audi i BMW – ma już luksusowe SUV-y w rozmiarach extra large. Nie byłoby więc zaskoczeniem, gdyby o takie auto pokusił się również Mercedes w wydaniu GLS-Class.

1
Wejście w nowy segment

Gorden Wagener, szef projektantów w firmie Daimler AG prezentując koncepcyjny pojazd Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury podczas premiery w Pekinie, zapowiedział, że jego firma rozważa rozszerzenie oferty ultraluksusowej marki Maybach o crossovera, do czego zachęca m.in. sukces Bentleya Bentayga.

2
Technologiczne nowinki

Zamiast tradycyjnej deski rozdzielczej - dwa ogromne, dotykowe panele pozwalające kierowcy zarządzać wszystkimi systemami pojazdu.

3
Luksus na najwyższym poziomie

Wnętrze wykładane jest hebanem, który w Mercedesie nazywany jest „magicznym drewnem”, a w Chinach jest często używany do produkcji najdroższych mebli. Fotele pokryte białą skórą nappa są przeszywane złotą nicią.

4
Five o'clock

Serwis do kawy i herbaty pojawia się po naciśnięciu guzika w miejscu podłokietników dzielących dwa tylne fotele. Można więc usiąść wygodnie, napić się i zrelaksować podczas podróży. Po ponownym naciśnięciu guzika znika i drewniana, hebanowa, podgrzewana taca, i sam serwis.

5
300 kilometrów zasięgu

Koncepcyjny Maybach to to auto z napędem elektrycznym, co dzisiaj w Chinach jest szczególnie cenione. Taki pojazd może kupić nie czekając na wygraną w comiesięcznej samochodowej loterii (wygrany los upoważnia do kupna auta). Elektryczny pojazd ma zasięg ponad 300 km. Czy wejdzie do produkcji, jeszcze nie wiadomo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ceny nowego Mercedesa klasy C. Droższy od konkurencji

Nowy Mercedes klasy C swoim wyglądem przypomina pomniejszoną klasę S. Niestety dotyczy to również ...

Ułatwienia w zawieraniu umów leasingu tylko dla wybranych

W kolejnym pakiecie pomocowym, tzw. tarczy 2.0, którym zajmuje się Sejm, znalazł się oczekiwany ...

Carlos Ghosn wymusi zmiany w japońskim sądownictwie?

Były szef aliansu Renault-Nissan w eskorcie kilkunastu ochroniarzy po 108 dniach zatrzymania opuścił tokijski ...

Dziury niszczą samochody na autostradzie A2

Kilkudziesięciu kierowców uszkodziło w ostatnich kilku dniach swoje samochody na dziurawej nawierzchni autostrady A2 ...

Polacy sprowadzają coraz starsze auta

W styczniu przywieziono do Polski ponad 68,6 tys. używanych samochodów. Choć to mniej o ...

VW T-Roc R: Z genami GTI

Szukacie SUV-a ze sportowym zacięciem? Oto Volkswagen T-Roc R. Już nie taki rozsądny, ale ...