Czwarta generacja popularnego pickupa doczekała się właśnie faceliftingu. Na swoje piąte urodziny Navara otrzymała kilka przydatnych gadżetów, ale też pełną operację serca.

Nissan Navara z kabiną King Cab (z lewej) i Double Cab / fot. Nissan

Japoński producent deklaruje, że pojazd jest teraz mocniejszy, oszczędniejszy i bardziej inteligentny. Dwa pierwsze określenie dotyczą podstawowej jednostki napędowej. 160-konny diesel o pojemności 2,3 litra został przekonstruowany i obecnie ma podwójne turbodoładowanie. Moc pozostała bez zmian, za to wzrósł moment obrotowy z 403 do 425 Nm. Najważniejsze jednak jest to, że ma zużywać o 10 proc mniej paliwa i spełniać wymagania nowej normy emisji spalin Euro 6d-Temp. Ten wynik to także zasługa nowej, 6-biegowej przekładni manualnej, w której zmieniono przełożenia.

fot. Nissan

Pojazd doczekał się w końcu tarczowych hamulców na wszystkich czterech kołach, zaś wariant z nadwoziem King Cab otrzymał też nowe, pięciodrążkowe zawieszenie tylne, co pozwoliło na zwiększenie ładowności o 54-135 kg, w zależności od wersji, a jednocześnie podniosło komfort jazdy. Za to sam wygląd zmienił się bardzo nieznacznie. Trzeba sie dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć, że tylne zawieszenie podwyższono o 25 mm. Łatwiej zauważyć nowe wzory felg. Modyfikacje w środku to przede wszystkim nowy system multimedialny NissanConnect z 8‑calowym ekranem i usługami wykorzystującymi połączenie z internetem, a także nowy system Trailer Sway Assist, który docenią podróżujący z przyczepą. Zwiększa on stabilność toru jazdy poprzez przyhamowywanie odpowiednich kół oraz sterowanie momentem obrotowym silnika.

CZYTAJ TAKŻE: Top 11 | Najpopularniejsze pickupy w Polsce

Odświeżony model wejdzie do sprzedaży w całej Europie 1 lipca tego roku. Ceny mają pozostać bez zmian. Za wersję z nadwoziem King Cab, w podstawowej wersji wyposażeniowej Visia zapłacimy 124,6 tys. zł. Dłuższa  Double Cab kosztuje (uwzględniając promocje) od 127,72 tys. zł brutto za wersję Visia z silnikiem 2.3 dCi 160 KM do 176,1 tys. zł za najbogatszą wersję N-Guard z automatyczną skrzynią biegów i silnikiem 2.3 dCi 190 KM. Podobnie jak inne użytkowe Nissany, Navara otrzymuje pięcioletnią gwarancję z limitem 160 tys. kilometrów.

CZYTAJ TAKŻE: Wyścig na klocki. Chevy w pogoni za Bugatti

fot. Nissan
fot. Nissan
fot. Nissan

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prawie 30 proc. Polaków myśli o zakupie auta elektrycznego

Rośnie liczba Polaków zainteresowanych zakupem elektrycznego samochodu. Z raportu barometr Nowej Mobilności przygotowanego przez ...

15 tys.Tesli do warsztatów. Problemy ze wspomaganiem

Tesla przywołuje 15 000 egzemplarzy Modelu X do warsztatów. Elektryki mogą mieć problem ze ...

Rząd zapowiada budowę stu obwodnic

Program ma kosztować blisko 28 mld zł. Inwestycje będą finansowane z Krajowego Funduszu Drogowego, ...

Prąd wciąż nie kusi kierowców

Już nie tylko bogate kraje UE, ale nawet mniejsze od polskiego motoryzacyjne rynki Europy ...

Mercedes ESF 2019: Kolorowa przyszłość

Systemy wspomagające mają pomóc w zapobieganiu wypadkom i łagodzić ich skutki. Mercedes zaprezentował projekt ...

Niemcy nie wymieniają starych diesli. Fiasko programu dopłat

W Niemczech coraz więcej miast zakazuje wjazdu starym dieslom. Ich właściciele, o ile zdecydują ...