Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Lexus do tej pory oferował SUV-y i limuzyny, ale na ostatnich targach motoryzacyjnych w Szanghaju marka zaprezentowała swojego pierwszego vana. Trudno nazwać go inaczej, niż imponującym.

Lexus LM.

Lexus i van jakoś do tej pory nie pasowali do siebie. Teraz to się zmienia. Rezultatem jest Lexus LM, minivan, który bazuje na Toyocie Alphard. Najbardziej uderzająca w jego wyglądzie jest ogromna, wręcz monstrualna atrapa chłodnicy. Jej kształt znany jest z innych modeli marki, ale tym razem jego wielkość została doprowadzona do granic absurdu. Za wlotem powietrza znajduje się prawie 300-konny, benzynowy silnik V6 o pojemności 3,5 litra lub 2,5-litrowy, czterocylindrowy napęd hybrydowy o mocy 220 KM.

W najbardziej luksusowej konfiguracji auto ma z tyłu dwa duże, wentylowane pojedyncze fotele. Siedzenia można rozłożyć. Na konsoli środkowej znajduje się panel dotykowy do obsługi systemu audio-nawigacyjnego i klimatyzacji. Ogromny 26-calowy ekran może oddzielać pasażerów od szofera. To wersja dla biznesmenów korzystających z usług kierowcy.

Kto chce przewieźć więcej osób, może się zdecydować na Lexusa LM w siedmioosobowej konfiguracji z dwoma pojedynczymi siedzeniami w drugim rzędzie i trzema siedzeniami w trzecim. We wszystkich wariantach siedzeń pasażerowie podróżują dość komfortowo.

Lexus LM jest budowany w Japonii równolegle z Toyotą Alphard. Poza tym rynkiem ma być dostępny w Chinach oraz w innych krajach azjatyckich. Minivany to segment, który w Europie jest praktycznie martwy, za to w Azji auta tego typu sprzedają się znakomicie. Toyota Alphard w Japonii regularnie zdobywa istotne miejsca na liście bestsellerów. Luksusowy Lexus dla bogatych chińskich nabywców będzie idealny środkiem transportu.

ZOBACZ TAKŻE: Lexus ES: Zamiana z konieczności

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W nawigacji BMW znajdziesz pełną sieć ładowarek

BMW Group jako pierwszy producent samochodów w Polsce, udostępnił swoim klientom pełną informację dotyczącą ...

Zarabiasz powyżej 7 tys. zł, częściej płacisz mandat

Polscy kierowcy zarabiający powyżej 7 tys. zł netto najczęściej otrzymują mandaty. Zdecydowanie rzadziej tego ...

Koncepcyjny model BMW Inside Future wyposażony w technologie firmy Mobileye prezentowany na targach CES w Las Vegas w 2017 r.

Izraelczycy liderem technologii autonomicznych

Izraelska firma Mobileye, należąca do amerykańskiego Intela, podpisała z jednym z europejskich koncernów samochodowych ...

W przyszłości zobaczymy dużo elektrycznych Toyot

Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych i już za rok zapowiada rewolucyjną baterię. A jednak ...

Najmniej i najbardziej awaryjne samochody używane. Nowy raport

Niemieckie Towarzystwo Nadzoru Technicznego GTÜ opublikowało raport najmniej i najbardziej usterkowych aut. GTÜ to ...

USA uginają się pod nowymi, niesprzedanymi samochodami

W USA nie produkuje się aut pod zamówienia klientów, tylko pod dilera, który je ...