Nissan Leaf jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w Norwegii i… najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie.

Klienci w Europie, a przede wszystkim w Norwegii docenili elektrycznego Leafa. W 2018 roku 12 303 Norwegów zdecydowało się na kupno Nissana. To jest obecnie nr. 1 w tym skandynawskim kraju. W całej Europie sprzedało się 40 699 Leafów, co daje mu również główną pozycję wśród samochodów elektrycznych.

Nissan wprowadzi na rynek dwie nowe wersje: limitowaną Leaf e+ 3.Zero oraz Leaf 3.Zero. Ta pierwsza ma powiększony akumulator do 62 kWh  i moc 217 KM, co pozwala zwiększyć zasięg auta do 385 km. Leaf 3.Zero z akumulatorem o mocy 40 kWh wnosi do najlepiej sprzedającego się pojazdu elektrycznego w Europie 8-calowy ekran systemu multimedialnego oferujący dodatkowe usługi oparte na połączeniu z internetem, takie jak nawigacja door-to-door. Wraz z wprowadzeniem na rynek europejski wersji Leaf 3.Zero udostępniona zostanie także udoskonalona wersja aplikacji NissanConnect EV. Oprócz dostępu do usług opartych na łączności z internetem samochód otrzyma nowe kolory nadwozia i opcje wyposażenia.

Zarówno edycja limitowana Nissan Leaf e+ 3.Zero, jak i Nissan Leaf 3.Zero mogą już być zamawiane u dealerów, a pierwsze dostawy są spodziewane odpowiednio latem i w maju 2019 roku. Ważne z punktu Nissana jest również to, że Leaf pozostaje najlepiej sprzedającym się w historii samochodem elektrycznym na świecie — od premiery modelu w 2010 roku sprzedano go już w liczbie ponad 380 000 egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE: Nissan Leaf: Tydzień pod prądem

W Polsce w 2018 roku sprzedano 296 elektrycznych Nissanów, w tym 269 Leafów i 27 egzemplarzy dostawczego modelu e-NV200. Nissan opanował segment samochodów elektrycznych w Polsce. Jest liderem sprzedaży i należy do niego 44 procent rynku aut elektrycznych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Silniki spalinowe: Już nie takie straszne, jak mogłoby się wydawać

Na naszych oczach diametralnie zmienia się podejście do napędu pojazdów – miejsce silników spalinowych ...

Premiera systemu ABS w 1978 r.

40 lat ABS: Od innowacji do standardu

Między 22 a 25 sierpnia 1978 r. Mercedes-Benz i Bosch zaprezentowały na fabrycznym torze ...

BEZPIECZNA JAZDA: Postaraj się być dobrym kierowcą

Większość osób prowadzących pojazdy uważa się za mistrzów kierownicy. Tyle, że prawdziwi mistrzowie nie ...

Strach ma wielkie oczy: Już dziś możesz swobodnie jeździć samochodem elektrycznym

Elektryczna motoryzacja powoli nabiera rozpędu. Z uwagi na większą dostępność modeli, intensywnie rozwijaną infrastrukturę ...

Singer DLS: Bardziej doskonała legenda

Amerykańska firma Singer jest dobrze znana fanom Porsche. Restauruje i buduje modele 911 w stylu ...

Czarna seria – spłonęła kolejna Tesla

Elon Musk nie ma łatwego życia. Produkowane przez niego auta co i rusz sprowadzają ...