Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Jeszcze w tym roku BMW zaprezentuje nową generację modelu X5. Już teraz zaprezentowano pierwsze zdjęcia i film zamaskowanych modeli przedprodukcyjnch.

BMW X5 zaprezentowano po raz pierwszy w 1999 roku (E53). W 2013 roku pojawiła się trzecia, oferowana obecnie generacja (F15). Po pięciu latach czas na nowy model. Duży SUV BMW nie zmieni zbytnio swojego wyglądu. Innowacje mają kryć się pod karoserią.

Nowe X5 zbudowane będzie na platformie oznaczonej symbolem 35up i opisanej jako Cluster Architecture (CLAR). To zupełnie nowa konstrukcja, która w przyszłości użyta zostanie do niemal wszystkich modeli. Od serii 3 do BMW X7. Platforma w dużej mierze zbudowana jest z aluminium i magnezu przez co mocno wpływa na redukcję masy własnej.

ZOBACZ TAKŻE: Test elektrycznego BMW i3S

Do napędu X5 użyte zostaną silniki cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe. Pojawią się następujące modele benzynowe: X5 xDrive 50i (462 KM), X5 xDrive 40i (340 KM), X4 sDrive 40i (340 KM z napędem na tylne koła), X5 XDrive 30i (252 KM). Oferta z silnikami diesla wygląda następująco: X5 M 50d (400 KM), X5 xDrive 25d (231 KM), X5 xDrive 30d (265 KM) i BMW X5 xDrive40d (320 KM). Poza tymi modelami oferowane będą jeszcze dwie wersje: Plug in X5 xDrive40e z elektrycznym silnikiem o zasięgu 100 km i wersja M z mocą ponad 600 KM.

Nowe BMW X5 zostanie zaprezentowane na salonie samochodowym w Paryżu w październiku 2018 roku

Na zewnątrz koncepcja aktualnego X5 niewiele się zmieni. Z przodu wlot nerki BMW powiększy się o 20 procent, tylna klapa zostanie dzielona (szybę można unieść do góry, metalową klapę w dół). Produkcja tego modelu również zostaje w amerykańskim Spartanburgu (Karolina Południowa). Premiera nowego BMW X5 będzie miała miejsce na salonie samochodowym w Paryżu (04-14 października 2018).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Daimler chce dojść do 3 mln mercedesów rocznie

Daimler zamierza inwestować w zwiększenie mocy produkcyjnych działu Mercedes-Benz Cars i dojść do 3 ...

Będzie łatwiej tankować z gniazdka na autostradach

W 2019 r. przyspieszy budowa infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. GDDKiA ogłasza pilotażowy przetarg na ...

W poniedziałek akcje Geely na giełdzie w Hongkongu wystrzeliły o 9 proc. w górę. Kurs Daimlera we Frankfurcie spadł o 1 proc.

Chiński Ford wsiada do Mercedesa

Li Shufu, prezes Geely kupując za 9 mld dol. 9,7 proc. akcji Daimlera, znów ...

Stare diesle nie wjadą do Paryża

Stolica Francji walczy z zanieczyszczeniem powietrza. A bez specjalnej winiety informującej o wpływie auta ...

Za mało energii w rządowym programie wspierania elektromobilności

Polski rynek samochodów na prąd, pomimo ambitnych planów rządu, wciąż pozostaje bardzo słaby. Co ...

Opel RAK: 90 lat rekordu prędkości samochodem rakietowym

Napęd rakietowy ominął motoryzację, ale to wcale nie znaczy, że nie było prób połączenia ...