Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Jeszcze w tym roku BMW zaprezentuje nową generację modelu X5. Już teraz zaprezentowano pierwsze zdjęcia i film zamaskowanych modeli przedprodukcyjnch.

BMW X5 zaprezentowano po raz pierwszy w 1999 roku (E53). W 2013 roku pojawiła się trzecia, oferowana obecnie generacja (F15). Po pięciu latach czas na nowy model. Duży SUV BMW nie zmieni zbytnio swojego wyglądu. Innowacje mają kryć się pod karoserią.

Nowe X5 zbudowane będzie na platformie oznaczonej symbolem 35up i opisanej jako Cluster Architecture (CLAR). To zupełnie nowa konstrukcja, która w przyszłości użyta zostanie do niemal wszystkich modeli. Od serii 3 do BMW X7. Platforma w dużej mierze zbudowana jest z aluminium i magnezu przez co mocno wpływa na redukcję masy własnej.

ZOBACZ TAKŻE: Test elektrycznego BMW i3S

Do napędu X5 użyte zostaną silniki cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe. Pojawią się następujące modele benzynowe: X5 xDrive 50i (462 KM), X5 xDrive 40i (340 KM), X4 sDrive 40i (340 KM z napędem na tylne koła), X5 XDrive 30i (252 KM). Oferta z silnikami diesla wygląda następująco: X5 M 50d (400 KM), X5 xDrive 25d (231 KM), X5 xDrive 30d (265 KM) i BMW X5 xDrive40d (320 KM). Poza tymi modelami oferowane będą jeszcze dwie wersje: Plug in X5 xDrive40e z elektrycznym silnikiem o zasięgu 100 km i wersja M z mocą ponad 600 KM.

Nowe BMW X5 zostanie zaprezentowane na salonie samochodowym w Paryżu w październiku 2018 roku

Na zewnątrz koncepcja aktualnego X5 niewiele się zmieni. Z przodu wlot nerki BMW powiększy się o 20 procent, tylna klapa zostanie dzielona (szybę można unieść do góry, metalową klapę w dół). Produkcja tego modelu również zostaje w amerykańskim Spartanburgu (Karolina Południowa). Premiera nowego BMW X5 będzie miała miejsce na salonie samochodowym w Paryżu (04-14 października 2018).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volvo XC90: Dwie nowe wersje hybrydowe

Volvo rozszerza gamę silników w modelu XC90 o dwie wersje benzynowe z miękką hybrydą ...

Daimler i Bosch testują w USA autonomiczne taksówki

W Stanach Zjednoczonych odbywa się najwięcej testów autonomicznych pojazdów. Daimler wraz z Boschem rozpoczęli ...

Rosyjska inwigilacja na warszawskim odcinku S8

Integra 3D+ to najnowsza wersja radaru, bazującego na rosyjskiej licencji i technologii lotniczej. Pierwsze ...

Ceny | Mazda 6: Po prostu naj…

Aktualna, trzecia generacja Mazdy 6 doczekała się drugiej modernizacji. W ofercie pojawiła się nowa, ...

Mercedes-Benz EQC

Światowa premiera EQC: Mercedes pod elektryczną gwiazdą

Niespełna trzy lata temu, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, Mercedes-Benz   zaprezentował koncepcję swojej nowej ...

Kolejne punkty szybkiego ładowania na stacjach Orlenu

PKN Orlen rozwija swoją sieć punktów szybkiego ładowania. Dodano cztery kolejne lokalizacje usytuowane przy ...