Zgodę na to wyraził zarząd firmy i rada zakładowa. Oprócz premii, która zostanie wypłacona pod koniec kwietnia 2021 r., z dniem 31 marca zakończą się uzgodnione redukcje czasu pracy w ramach „działań na rzecz zabezpieczenia zatrudnienia i obniżenia kosztów pracy” w obszarach administracyjnych i okołoprodukcyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: Tak prezentuje się nowy Mercedes klasy C

Daimler powoli wychodzi z kryzysu u aktualnie odnotowuje poprawę sytuacji w zakresie zamówień. Dane dotyczące sprzedaży i zysków były „szczęśliwie lepsze, niż można było się spodziewać w pierwszych miesiącach tego roku” – informuje niemiecki koncern.

""

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Ceny Mercedesa EQA. To jedyny elektryk w segmencie C premium

To nie jedyny bonus dla niemieckich pracowników Daimlera. Stuttgardzki koncern zapłacił już premię w wysokości 1000 euro w grudniu 2021 roku, która była dodatkiem związanym z pandemią koronawirusa. W tamtym czasie nie planowano udziału w zyskach firmy. W 2019 roku udział w zyskach Daimlera został zmniejszony ze względu na dużo mniejszy zarobek firmy. Wypłacano wówczas 1097 euro. Dla porównania, w 2018 roku pracownicy otrzymali aż 4965 euro premii. Tak więc patrząc na poprzednie lata premia w wysokości 500 euro wydaje się być niewielka, ale mimo to ta wypłata ma pozytywny aspekt. Patrząc na małą ilość zamówień sprzed kilkunastu miesięcy w ogóle nie była przewidziana. Po tym sygnale jednak widać, że Daimler ma się coraz lepiej, a szefostwo firmy potrafi się dzielić zyskiem z pracownikami.