Volvo wznowiło produkcję w Chinach. Fabryki w Europie i USA zamknięte

Volvo Cars i Polestar przywracają produkcję w Chinach. Zakłady w Szwecji i USA mają póki co 20 dni przerwy.

Publikacja: 25.03.2020 09:51

Volvo wznowiło produkcję w Chinach. Fabryki w Europie i USA zamknięte

Foto: moto.rp.pl

Fabryki Volvo wstrzymały swoją produkcję w swoich fabrykach w Szwecji i USA. Póki co ten przestój ma trwać od 26 marca do 14 kwietnia. Ta informacja zbiegła się z wiadomością, że Volvo wznowiło produkcję w chińskich zakładach. To samo dotyczy nowej marki Polestar, która uruchomiła produkcję w chińskim Luqiao.

""

moto.rp.pl

Jak informuje w swoim komunikacie szwedzka firma: „Obecnie istnieje potrzeba zdecydowanych środków w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem. Firma wdraża okresowe procedury dystansu społecznego. Oznacza to zamknięcie produkcji w Europie i USA, i przeniesienie pracy biurowej do domu tam, gdzie to możliwe. Zakład w Belgii pozostanie zamknięty do 5 kwietnia. Zakłady w Szwecji i USA zostaną zamknięte między 26 marca a 14 kwietnia”. Nowa 20-dniowa przerwa w produkcji obejmie wszystkie fabryki w Szwecji. Dotyczy to głównej fabryki aut w Torslandzie koło Goeteborga, oraz zakłady w Skövde i Olofström. W tym samym czasie przerwa zostanie wdrożona w amerykańskiej fabryce w Karolinie Południowej. Do 5 kwietnia przerwę produkcyjną ma zakład w belgijskim mieście Ghent. Zmiana organizacji pracy biurowej zostanie czasowo wprowadzona w szwedzkiej centrali firmy, ale także w Ghent i na rynkach lokalnych.

CZYTAJ TAKŻE: Volvo S90 D5 AWD: Ceniąc wygodę, styl i święty spokój

""

moto.rp.pl

Za to prace ropoczynają fabryki w Chinach. Volvo ma tam trzy zakłady produkujące samochody i jeden wytwarzający silniki. Według informacji szwedzkiej marki wraca także ruch w salonach, a chiński rynek motoryzacyjny powraca do normalnego funkcjonowania.

CZYTAJ TAKŻE: Niesamowita reklama nowych ciężarówek Volvo

""

moto.rp.pl

Od kuchni
Volvo zmierza ku giełdzie. Celuje w wycenę 20 mld dolarów
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Od kuchni
Czekasz na auto w leasingu? Możesz wziąć zastępcze
Od kuchni
Ceny samochodów kompaktowych wzrosły o 63 proc.
Od kuchni
Wielki powrót Astona Martina
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Od kuchni
Dealer będzie musiał odebrać wadliwe auto od klienta