Fabryka w Koninie ma być innowacyjnym zakładem, w którym odbywać się będzie pierwsza na świecie na skalę komercyjną produkcja eLNO – substancji chemicznej niezbędnej do baterii dla samochodów elektrycznych. Jego wydajność ma sięgać  10 tysięcy ton eLNO rocznie. Budując nowy zakład firma Johnson Matthey rozszerza swoją działalność w Polsce. W Gliwicach produkuje już katalizatory do samochodów spalinowych.

""

moto.rp.pl

W nowej fabryce w pierwszej fazie zatrudnienie znajdzie około 200 osób, w następnych latach powinno się sukcesywnie zwiększać. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się realizacja inwestycji w Wielkopolsce.

ZOBACZ TAKŻE: Branża oponiarska w Polsce planuje inwestycje

Notowana na londyńskiej giełdzie grupa Johnson Matthey działa od ponad 200 lat. Specjalizuje się w produkcji zaawansowanych materiałów chemicznych i dostarczaniu rozwiązań technologicznych głównie do sektorów: chemicznego, paliwowego, farmaceutycznego, medycznego, recyklingu, ochrony środowiska oraz motoryzacyjnego. Posiada swoje placówki w ponad 30 krajach oraz zatrudnia ponad 14 tysięcy pracowników. Jest obecna w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Obroty grupy kształtują się na poziomie 14 miliardów funtów.