Aktualizacja: 03.10.2023 19:12 Publikacja: 28.05.2019 01:25
Chiński konglomerat Geely Holding jest na zaawansowanym etapie rozmów z bankami o debiucie giełdowym Volvo Cars. Ma to nastąpić za kilka tygodni.
Kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet rok – tyle trzeba czekać na nowe auto z powodu wyhamowania produkcji w fabrykach przez brak półprzewodników. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć problem: samochód przedkontraktowy.
Średnia katalogowa cena modeli z segmentu C wzrosła od 2002 do 2020 roku o około 63 procent. W 2002 roku za VW Golfa, Forda Focusa i inne auta w tej klasie płacono średnio 18 400 euro, w zeszłym roku było to prawie 30 000 euro.
Wzrost sprzedaży w tempie trzycyfrowym, nowy dyrektor generalny, przetasowania miejsc produkcji i oczyszczenie z zarzutów dotyczących nieprawidłowości we współpracy z Daimlerem.
Zarządzanie zespołem i efektywnością centrum nowoczesnych usług biznesowych
Związek Dealerów Samochodów poinformował o wysłaniu pisma do Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie niekorzystnego dla dealerów projektu nowelizacji regulacji prawnych związanych z naprawami i wymianami wadliwych towarów. Jeżeli nie zostanie on zmieniony, może być powodem wielu problemów i strat finansowych.
Państwowy ubezpieczyciel stosuje nieuczciwe praktyki – twierdzą organizacje branżowe. PZU zaniżając odszkodowania doprowadzała do rynkowego precedensu. Czy UOKiK podejmie jakieś działania?
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Od 2 października samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych nie wjadą do Bułgarii. To kolejny kraj, który odciął Rosjanom wjazd.
Według doniesień włoskich mediów Fiat chce na dwa tygodnie zamknąć fabrykę w Mirafiori. To tam produkowany jest elektryczny model 500e. Powodem tymczasowego przestoju jest niski popyt na ten mały samochód elektryczny.
Kryzys dogania rejestracje samochodów ciężarowych, wyczerpują się zaległe zamówienia. Importerzy spodziewają się kiepskiego przyszłego roku.
„Motobarometr 2023”: Polska jest outsiderem w rozwijaniu elektromobilności. Firmy są nią mało zainteresowane, a zakaz sprzedaży aut spalinowych przyspieszy starzenie się polskiego rynku.
Nie ustają problemy związane z Gigafactory Tesli pod Berlinem. Pierwsza w Europie fabryka amerykańskiego producenta aut elektrycznych wciąż pojawia się na stronach gazet z negatywnymi informacjami. Niemiecka prasa donosi teraz o wyjątkowo dużej liczbie wypadków przy pracy, które mają miejsce w tym zakładzie.
Spółka ElectroMobility Poland wygrała przetarg i zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha pod budowę fabryki aut elektrycznych. To ważny krok w kierunku urzeczywistnienia planów powstania polskiego auta elektrycznego.
– Potrzebuję nowych wyzwań, a ta branża mi je zapewnia. Odnalazłam się w niej – mówi Joanna Podkowa, kierowniczka kategorii zakupów bezpośrednich w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Joannie.
ITD sfinalizowało jedne z największych zakupów w swojej historii. Inspekcja Transportu Drogowego w całej Polsce otrzyma nowy sprzęt.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu przekonywał, że jest tylko kwestią czasu, by Ukraina stała się częścią UE.
Na finiszu kampanii wyborczej Pracodawcy RP poprosili członków swojej organizacji by, z własnego doświadczenia, ocenili niektóre rozwiązania prezentowane w kampanii wyborczej przez polityków poszczególnych partii.
Grupa handlarzy narządami w Pakistanie jest oskarżona o nielegalne pobranie nerek ponad 300 osobom w celu przekazania ich bogatym klientom potrzebującym przeszczepu.
Meta dołącza do takich serwisów jak X (dawny Twitter), czy platformy streamingowe (np. Netflix) i zamierza zarabiać na dostępie do oferowanych usług. Gigant mediów społecznościowych wprowadzi płatny abonament, ale tylko dla unijnych użytkowników.
Amerykańska Komisja Łączności nałożyła pierwszą w historii karę za zaśmiecanie kosmosu. Spółka Dish Network zapłaci 150 tysięcy dolarów (ok. 660 tysięcy złotych) za nieprzesunięcie swojego starego satelity na odległość bezpieczną dla innych kosmicznych urządzeń.
Sięganie po słodycze jest problemem wielu osób, które chcą zacząć się zdrowo odżywiać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Nielsen, 41 proc. Polaków przyznaje, że je słodkości kilka razy w tygodniu, co czwarty natomiast robi to codziennie. Jak ograniczyć ten nawyk?
12 lat więzienia, grzywna i przepadek ponad 28 mln zł zysków z przestępstwa. Jan S. - "król dopalaczy" skazany
Awarią rozpoczął funkcjonowanie w katowickiej aglomeracji nowy system biletowy „Transport GZM”. W poniedziałek zastąpił aplikację Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP).
Wyniki egzaminów na aplikację radcowską były nieco inne, niż podaje Ministerstwo Sprawiedliwości – sygnalizuje samorząd radców prawnych.
Rada Polityki Pieniężnej w środę najprawdopodobniej ponownie obniży stopy procentowe – tym razem o 0,25 pkt proc. Ale żadna inna decyzja nie będzie niespodzianką.
IKEA zwolni 17 proc. załogi zakładu produkcyjnego w Goleniowie. Pracę straci 130 pracowników – poinformował portal gs24.pl.
12 października 1903 był dniem, który na kartach historii zapisał się jako jeden z najważniejszych dla kobiet w świecie nauki. Właśnie wtedy Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki Marie Skłodowskiej-Curie i jej mężowi, Pierre'owi Curie. Zbliża się 120 rocznica tego wydarzenia. Rola Marie Skłodowskiej-Curie w budowaniu pozycji kobiet w nauce jest nie do przecenienia.
Minister spraw zagranicznych Szwecji Tobias Billström nie wziął udziału w spotkaniu szefów MSZ państw Unii Europejskiej w Kijowie, ponieważ zapomniał paszportu - donoszą media.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej z inicjatywy prezydenta USA Joe Bidena. Prócz prezydenta Polski Europę Środkowo-Wschodnią reprezentował prezydent Rumunii Klaus Iohannis.
Z Ewą Szymanowską, Polska 2050, numer 1 Trzeciej Drogi w okręgu łódzkim rozmawia Jakub Mikulski.
Pokoje nauczycielskie pustoszeją, wakatów w szkołach przybywa a dyrektorzy szkół walczą, by jakoś znaleźć chętnych do pracy. Mimo, ze rok szkolny w pełni, w szkołach nadal brakuje wielu nauczycieli.
Kurs złotego we wtorek po południu znów spadał. Nadal ciąży mu mocny dolar. Rynek czeka już na jutrzejszą decyzję RPP w sprawie stóp procentowych.
Polacy wygrali 3:2 z Kanadą i zrobili kolejny krok w kierunku kwalifikacji olimpijskiej. Sukces rodził się w bólach, ale na horyzoncie widać już metę.
O tym, że Iwona Pruszyńska zafascynowała się sztuką rdzennych mieszkańców Australii, zadecydował przypadek. Zauroczenie nią zaowocowało nowatorską inicjatywą.
Bezpośrednią przyczyną katastrofy rosyjskiego lądownika księżycowego Łuna-25 było nieprawidłowe działanie pokładowego zespołu sterującego. Winny jest zbytni pośpiech Rosjan przy misji, która nie została wcześniej sprawdzona na orbicie.
67 rdzennych mieszkanek Grenlandii domaga się wypłaty odszkodowania od Danii za prowadzenie na wyspie przymusowej kontroli urodzeń. Kobietom podawano środki antykoncepcyjne bez ich wiedzy, aby ograniczyć liczbę urodzeń wśród Inuitów.
W Biebrzańskim Parku Narodowym siedemnaście jednostek straży pożarnej gasi ogień, który ogarnął około 15 hektarów traw i trzcin. Ze względu na trudny, bagnisty teren, w akcji weźmie udział policyjny Black Hawk, który będzie gasić pożar z powietrza.
Rosjanie stoją w kolejkach po paliwo, a Kreml chwali się, że za granicą sprzedaje ją drożej, aniżeli wynosi sankcyjny limit cenowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas