Jeśli ktoś wydaje 100- 200 tys. euro za auto, to powinien mieć poczucie, że płaci za coś, co różni się od produkcji masowej.
Pojawienie się aut z napędem elektrycznym to dla nas, projektantów, ogromna szansa na zmianę systemu pracy od samego początku i robienia rzeczy, które były wcześniej niemożliwe – mówi Michael Mauer, szef projektantów Porsche AG, w rozmowie z Danutą Walewską.
Aktualizacja: 02.02.2023 16:47 Publikacja: 03.02.2018 12:46
Foto: www.porsche.com
Jeśli ktoś wydaje 100- 200 tys. euro za auto, to powinien mieć poczucie, że płaci za coś, co różni się od produkcji masowej.
X7 to największy model BMW. Teraz siedmiomiejscowy SUV otrzymał modernizację i nowy wygląd. Pozostał komfort i luksus na miarę limuzyny.
Ile byłbyś w stanie zapłacić za wyjątkową tablicę rejestracyjną, 1000, 2000 złotych? Ludzie za specjalny numer na kawałku blachy przyczepionej do auta są w stanie wydać fortunę. Oto lista najdroższych tablic rejestracyjnych świata.
Do niedawna jeszcze tak. Dziś jednak, posprzedażowa obsługa klienta w branży motoryzacyjnej to priorytet. Coraz częściej odbywa się w sposób zautomatyzowany, z wykorzystaniem uczenia maszynowego czy sztucznej inteligencji. O ogromnym skoku technologicznym i równie istotnej zmianie sposobu myślenia opowiedział Filip Stankowski, Senior Consultant w Hicron, który od wielu lat współpracuje z firmami obszaru automotive.
Chiński konglomerat Geely Holding jest na zaawansowanym etapie rozmów z bankami o debiucie giełdowym Volvo Cars. Ma to nastąpić za kilka tygodni.
Ikoniczny i innowacyjny Mustang Mach-E w ofercie jakiej jeszcze nie było
Kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet rok – tyle trzeba czekać na nowe auto z powodu wyhamowania produkcji w fabrykach przez brak półprzewodników. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć problem: samochód przedkontraktowy.
Średnia katalogowa cena modeli z segmentu C wzrosła od 2002 do 2020 roku o około 63 procent. W 2002 roku za VW Golfa, Forda Focusa i inne auta w tej klasie płacono średnio 18 400 euro, w zeszłym roku było to prawie 30 000 euro.
W grudniu 2022 r. został wyśrubowany nowy rekord: średnia cena sprzedaży nowego auta wzrosła do 167 164 zł – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Na obniżki nie mamy co liczyć.
Klienci Tesli co chwilę publikują w sieci nagrania skarżąc się na jakość zakupionych egzemplarzy. Tym razem chodzi o Teslę Model Y, w której odpadła kierownica w tydzień po dostawie auta.
To jest jedna z najważniejszych premier roku. Volkswagen otwiera nowy segment i zupełnie nowe spojrzenie na niego. ID Buzz ma szansę jak T1 stać się elementem popkultury i zapisać się w wyjątkowy sposób w historii motoryzacji.
Przy granicy z Polską powstanie największa (i jedyna) w Rosji fabryka baterii do aut elektrycznych. Zbuduje ją koncern Rosatom w miejscu, gdzie miał zbudować siłownię jądrową. Koszt inwestycji jest dwa razy wyższy od podobnych za granicą.
Niekorzystne z punktu widzenia rynku zjawiska nie zahamowały sprzedaży platformy Automarket.pl. Jej klienci kupili w zeszłym roku więcej aut niż rok wcześniej. Królowały leasing i wynajem długoterminowy.
Suzuki podzieliło się elektrycznymi planami marki. Oprócz modeli hybrydowych w europejskich salonach mają pojawić się również auta z napędem w pełni elektrycznym. Planowane jest pięć różnych modeli.
Mercedes rozważa usprawnienie oznaczeń swoich modeli. I tak np. od roku modelowego 2024 może zniknąć wprowadzone niedawno oznaczenie EQ, które widnieje przy wszystkich elektrycznych autach ze Stuttgartu.
Branża motoryzacyjna obrała kierunek ku elektromobilności. Jednak by zaspokoić potrzeby rynkowe nie wystarczy produkcja pojazdów. Konieczny jest cały łańcuch wartości, w tym wykwalifikowana kadra mechaników, inżynierów oraz managerów. W tym pomóc mogą dedykowane studia podyplomowe.
„Zamrożenie rosyjskich aktywów państwowych do czasu, gdy Moskwa nie zapłaci za zniszczenie Ukrainy. A jeśli się nie uda? Polityczna presja jest już tak duża, że prawnicy będą musieli znaleźć rozwiązanie” – mówi Anna Słojewska, która wraz z Komisją Europejską jest właśnie w Kijowie.
Niejasny wzorzec umowy grupowego ubezpieczenia na życie może stanowić nieuczciwą praktykę handlową - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.
24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi, że sytuacja w Donbasie staje się jeszcze poważniejsza.
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w Wołgogradzie, że Rosja ma coś do powiedzenia w sprawie dostaw zagranicznych czołgów, w tym niemieckich Leopardów, dla ukraińskich sił zbrojnych. Wołgograd, dawniej Stalingrad, świętuje 80. rocznicę zwycięstwa w walkach o miasto.
Przez lata dominowały w modzie, ale wydawało się, że nadszedł kres popularności dżinsów „skinny fit”. Moda na szerokie nogawki nie zabiła jednak popularności rurek. „Nigdzie się nie wybierają” – mówi Chip Bergh, prezes Levi Strauss & Co.
Przed zbliżającym się szczytem UE-Ukraina, który odbędzie się 3 lutego w Kijowie, europarlamentarzyści przegłosowali rezolucję, w której zapowiada się prace nad rozpoczęciem negocjacji akcesyjnych.
Grupa badawcza Bloomberg New Energy Finance, zajmująca się czystą energią, opublikowała raport, z którego wynika, że w 2022 roku inwestycje w czystą energię po raz pierwszy dorównały inwestycjom w paliwa kopalne.
Nie wyobrażam sobie np. żeby konserwatywni wyborcy PSL-u byli zadowoleni z połączenia z Lewicą - mówił Artur Dziambor, lider Wolnościowców, poseł Konfederacji, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, pytany o start opozycji z jednej listy.
Portal Energy Monitor w oparciu o dane firmy GlobalData ocenił, że działalność 25 największych producentów ropy naftowej i gazu wystarczy, by skutecznie zaprzepaścić szanse na utrzymanie wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5 st. C.
Firmy produkcyjne zaczynają inwestować, co ożywi gospodarkę i da pracę także branży logistycznej.
Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych i Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkali się z przedstawicielami największej koreańskiej firmy energetycznej KEPCO i jej spółką zależną KHNP.
Jeśli we Francji wybuchają strajki związane z reformą wieku emerytalnego, a w Wielkiej Brytanii strajki pielęgniarek, uczniów czy kadr szkolnych, to warto postawić pytanie, na ile jest to wynikiem zewnętrznych działań destabilizacyjnych.
Powszechne fakturowanie elektroniczne ma być przesunięte. Po konsultacjach z biznesem resort finansów zapowiada, że system nie stanie się obowiązkowy od początku przyszłego roku, a dopiero od 1 lipca 2024 r.
Jeśli wsparcie przekazuje charytatywna organizacja beneficjent nie płaci daniny.
Dziewięćdziesiąt procent arsenału nuklearnego świata należy do dwóch krajów - USA i Rosji. O ile jednak Rosja trzyma wszystkie atomówki u siebie, to USA podzieliły się też z innymi członkami NATO - Turcją, Włochami, Belgią, Niemcami i Niderlandami.
- Pan prezydent nie zakomunikował decyzji, nie wiem jaką podejmie finalną decyzję - mówił na konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Müller, pytany o to czy prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę nowelizującą m.in. przepisy o Sądzie Najwyższym, której przyjęcie ma umożliwić odblokowanie środków z funduszu odbudowy dla Polski.
Moskwa "zrobi wszystko", by antyrosyjskie wydarzenia rzekomo planowane przez Zachód z okazji rocznicy inwazji Moskwy na Ukrainę nie były "jedynymi, które zdobędą uwagę świata" - zapowiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.
Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 50 pb. Główna została podwyższona do 3 proc., a depozytowa do 2,5 proc. Było to zgodne z prognozami analityków.
Żołnierz najemny, który zdezerterował z frontu, próbował wrócić do łagru, w którym go zwerbowano
Podwyżki cen biletów w PKP TLK mają zostać cofnięte - ustalili dziennikarze RMF FM. Jeszcze na przełomie tego i przyszłego tygodnia rząd ogłosi porozumienie z PKP Intercity w sprawie kosztów przejazdu pociągiem.
W Wołgogradzie (w latach 1925-1961 miasto nosiło nazwę Stalingrad) zorganizowano paradę zwycięstwa z okazji 80. rocznicy zwycięstwa Armii Czerwonej w bitwie stalingradzkiej.
Nowy banknot 5-dolarowy w Australii nie będzie zawierał wizerunku formalnej głowy państwa.
Skarbówka kwestionuje rozliczenie udziału samozatrudnionych w imprezie integracyjnej w kosztach CIT, nie ma za to nic przeciwko temu by odliczać VAT.
W rocznicę zakończenia zwycięstwem Armii Czerwonej bitwy stalingradzkiej, przewodniczący Dumy, Wiaczesław Wołodin, pisze na swoim kanale w serwisie Telegram, że "historia pokazała, iż nie wszyscy wyciągnęli wnioski z porażki nazistowskich Niemiec pod Stalingradem".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas