Na elektrycznego Rollsa trzeba czekać dwa lata

Jak powiedział dyrektor generalny Torsten Müller-Ötvös czas oczekiwania na Spectre, pierwszy elektryczny model Rolls-Royce’a sięga roku 2025.

Publikacja: 24.05.2023 07:07

Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre

Foto: mat. prasowe

Zwykle czas od zamówienia specyfikowanego przez klienta nowego Rollsa do wyjazdu z salonu sięga od 12 do 15 miesięcy. Wynika to z starannego procesu produkcji fabryki Goodwood oraz realizacji indywidualnych zamówień. Wielu klientów tej marki chce posiadać niepowtarzalny egzemplarz, który nawiązuje akcentami wykończenia lub kolorem do stylu, usposobienia, hobby lub pracy przyszłego właściciela. A takie zamówienia wydłużają czas produkcji. Jak twierdzi dyrektor generalny Torsten Müller-Ötvös, ze względu na duży popyt na pierwszy elektryczny model marki – Spectre, czas oczekiwania na ten model jest jeszcze dłuższy. Jeśli dziś zamówisz Spectre najprawdopodobniej wyjedziesz nim z salonu w 2025 roku.

Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre

mat. prasowe

Czytaj więcej

Rolls-Royce Spectre: Spotkanie luksusu z elektromobilnością

Jak podkreśla Müller-Ötvös firma nie chce, by klienci czekali na swoje wymarzone samochody zbyt długo, dlatego dąży do tego, by skrócić czas oczekiwania do 15 miesięcy. Zdaniem dyrektora generalnego Rolls-Royce’a klienci samochodów luksusowych nie są zadowoleniu ze zbyt długiego czasu oczekiwania na samochody. Komunikaty firm informujące o tym, że nasz nowy model jest wyprzedany na ponad dwa lata nikomu nie służą i świadczą o złym planowaniu produkcji komentuje Müller-Ötvös.

Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre

mat. prasowe

Czytaj więcej

Strategia przyszłości Rolls-Royce: Zero V12, zero hybryd, dużo prądu

Najprawdopodobniej dyrektor generalny Rolls-Royce'a odnosi się w tym stwierdzeniu do Ferrari, które poinformowało kilka miesięcy temu, że na odbiór Purosangue trzeba czekać ponad dwa lata, ponieważ produkcja ten okres została już wyprzedana. Filozofia Ferrari zakłada produkowanie mniejszej liczby samochodów niż wynosi zapotrzebowanie rynkowe, ale rzeczywiście po dwóch latach nawet najmocniejsze pożądanie może się wypalić.

Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre

mat. prasowe

Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce Spectre

mat. prasowe

Na prąd
Elon Musk chce wykończyć konkurencję. Tesla po raz kolejny obniża ceny
Na prąd
Europa z kolejną fabryką baterii. To pierwszy tego typu zakład we Francji
Na prąd
Samochody elektryczne: bezemisyjne, ale czy bezawaryjne?
Na prąd
Iron Man chce budować elektryczne samochody
Na prąd
Czeka nas boom serwisów dla pojazdów elektrycznych