Firma Next.e.Go Mobile to niezależny niemiecki producent samochodów elektrycznych. Na uroczystej gali prezentacji nowego modelu pojawił się specjalny gość - gwiazda brazylijskiej piłki nożnej Neymara Jr. Nowy elektryczny samochód ma być według niemieckiej marki jednym z najbardziej innowacyjnych i ekologicznych miejskich pojazdów elektrycznych na rynku. e.GO Mobile buduje samochody elektryczne wykorzystując zaawansowaną robotykę i finalnie powstaje auto, które ma być bardziej odporne na wgniecenia i zadrapania, ale także umożliwia zmianę wyglądu zewnętrznego z zastosowaniem różnych opcji kolorystycznych w całym cyklu życia pojazdu. Nie jest to do końca nowy pomysł, bo opcja zmiany koloru i paneli zewnętrznych była oferowana już w 1997 roku w pierwszej generacji Smarta fortwo.

Czytaj więcej

Stellantis zbuduje nowe elektryczne modele w Serbii

Model e.wave X to czteromiejscowy e-samochód, przeznaczony głównie do użytku miejskiego. Silnik ma moc 109 KM i zasięg do 240 km oraz ładowarkę pokładową o mocy 11 kW. Póki co nie ma danych technicznych dotyczących baterii. Tym samym niewiele można powiedzieć o czasie ładowania. Ceny elektryka, którego można już rezerwować rozpoczynają się od 24 990 euro (ok. 118 000 zł). 

Next.e. Go e.wave X

Next.e. Go e.wave X

mat. prasowe

We wrześniu 2021 roku Next.e.Go rozpoczął otwieranie swoich salonów sprzedaży. Pierwszy z nich został otwarty w Düsseldorfie, a następny w Hamburgu. Inne mają powstać w Monachium, Mediolanie, Atenach i Dubaju. Next.e.Go Mobile planuje wejść na giełdę w połowie 2022 roku. Wartość firmy ma wynieść około 1,5 mld euro. Spółka chce pozyskać środki na sfinansowanie planowanych działań rozwojowych m.in. ekspansji do Meksyku i Bułgarii.

Next.e. Go e.wave X

Next.e. Go e.wave X

mat. prasowe

Next.e. Go e.wave X

Next.e. Go e.wave X

mat. prasowe

Wymienne panele w Smarcie

Wymienne panele w Smarcie

mat. prasowe

Czytaj więcej

Policja w Nowym Jorku przesiada się do elektrycznego Forda Mustanga
Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ