Władze Szanghaju obwieściły, rozpoczęcie dziewięciodniowej akcji testowania społeczeństwa pod kątem obecności koronawirusa. Pokłosiem tej decyzji oraz wprowadzenia dwuetapowego lockdownu (podział na części miasta, gdzie granice stanowi rzeka Huangpu), jest wstrzymanie produkcji w zakładach Tesli, która znajduje się w dystrykcie Pudong należącym do pierwszego etapu obostrzeń.

Czytaj więcej

Giga fabryka Tesli pod Berlinem nareszcie otwarta

Reuters, który poinformował o sprawie, opiera się na doniesieniach pracowników. Szefostwo fabryki Tesli w Szanghaju odmówiło komentarza w tej sprawie, wydając jedynie oświadczenie, w którym stwierdził, że "stara się wypełniać obowiązki w zakresie zapobiegania epidemii i wierzy, że działania władz Szanghaju dotyczące Covid-19 stanowią podwalinę pod przyszły rozwój miasta".

Nie jest to pierwsza przerwa w produkcji. Na początku marca, fabryka nie pracowała przez dwa dni po tym jak w mieście wprowadzono ograniczenia przemieszczania się. W zakładach Tesli w Szanghaju wytwarzane są Model 3 i Model Y. Tylko w lutym 2022 roku wyprodukowano tam 56 515 aut, z czego 33 315 trafiło na eksport.

Czytaj więcej

Elon Musk, szef Tesli zarażony koronawirusem