Za sześć lat Opel chce zakończyć przejście z marki spalinowej na produkcję samochodów wyłącznie elektrycznych. Zgodnie z tym planem wszystkie serie i modele mają być zelektryfikowane do 2024 roku, a cztery lata później w Europie będą oferowane wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym.

Opel Rocks-e

Opel Rocks-e

mat. prasowe

Czytaj więcej

Opel Astra Sports Tourer: Kombi również z napędem plug-in

Opel ma obecnie w swojej ofercie dwanaście modeli z napędami elektrycznymi lub zelektryfikowanymi. Oprócz czterech modeli aut użytkowych i siedmiu osobowych, w ofercie (nie w Polsce) są również takie modele jak Rocks-e. Następcy Crosslanda i Insignii również mają posiadać napęd w pełni elektryczny, ale nie podano daty wprowadzenia ich na rynek. W 2023 roku pojawią się także elektryczne wersje Astry i Astry Sport Tourer. Na rok 2025 planowana jest nowa, zasilana wyłącznie bateryjnie, edycja Manty.

Rozpoczęcie produkcji nowych wysokowydajnych akumulatorów w ACC Gigafactory w Kaiserslautern planowane jest również na rok 2025. Dzięki nowej technologii akumulatorów nadchodzące elektryczne Ople mają wg. zapewnień producenta oferować zasięg od 500 do nawet 800 kilometrów i być w stanie naładować zasięg 32 kilometrów w ciągu minuty.

Opel Manta GSe ElektroMOD Concept

Opel Manta GSe ElektroMOD Concept

mat. prasowe

Czytaj więcej

Stellantis ma plan do 2030 roku. Więcej elektryków i modeli segmentu premium