Elektryk BMW zmodernizowany po kilku miesiącach od premiery

Z reguły każdy model ma swój cykl produkcyjny, w którym przewidziana jest modernizacja po około trzech latach. W przypadku nowego elektrycznego BMW iX3 taki plan zupełnie się nie sprawdził. Aktualizacji modelu dokonano zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek.

Publikacja: 15.08.2021 12:16

Elektryk BMW zmodernizowany po kilku miesiącach od premiery

Foto: moto.rp.pl

Elektryczne BMW iX3 wprowadzone zostało do sprzedaży na początku 2021 r. Teraz elektryk skorzysta z niedawno wprowadzonych modernizacyjnych klasycznego modelu BMW X3. Zmiany wizualne obejmują nowo stylizowaną i powiększoną osłonę chłodnicy oraz zmieniony przedni zderzak. Standardowo dostępne są adaptacyjne, w pełni LED-owe reflektory, które są nieco bardziej płaskie niż poprzednie światła. Z tyłu pojawiła się nowa grafika tylnych świateł LED i to właśnie po nich można rozpoznać nowy model. Opcjonalnie można zamówić światła laserowe. Dzięki niebieskim akcentom z przodu i z tyłu elektryczne iX3 można odróżnić od standardowych wersji.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy elektryczny model BMW ze znaczkiem M. Znamy polskie ceny

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

We wnętrzu, dotykowy ekran urósł do 12,3 cala, a za kierownicą znajduje się cyfrowy zestaw wskaźników o tej samej wielkości. BMW rozszerzyło również gamę systemów wspomagania dla iX3. Elektryk, który jest zawsze podłączony do Internetu, będzie w przyszłości oferował nawigację opartą na danych z chmury i integrację ze smartfonem za pośrednictwem Apple Carplay lub Android Auto. W przyszłości aktualizacje oprogramowania i nowe funkcje będą mogły być instalowane internetowo.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Nic nie zmieniło się w napędzie, za który odpowiada silnikiem elektryczny o mocy 286 KM połączony z akumulatorem 80 kWh. Sprint od zera do 100 km/h iX3 osiąga w 6,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Zasięg wg. WLTP określona na 460 kilometrów. Cena elektryka rozpoczyna się od 287 500 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Ch. Haririan, dyr. gen. BMW Group Polska: Możemy spokojnie patrzeć w przyszłość

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Na prąd
Volvo doczeka się vana. Skonstruuje go wspólnie z Renault
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Na prąd
AFIR - to może być jedno z większych motoryzacyjnych wyzwań dla Polski
Na prąd
Chiny dotują 99 proc. swoich spółek giełdowych. Marki motoryzacyjne na czele
Na prąd
Xiaomi SU7 stał się hitem, ale na każdym egzemplarzu firma traci ok. 40 tys. zł
Na prąd
Taniej Tesli nie będzie. Elon Musk chce skupić się na Robotaxi