Aktualizacja: 07.12.2023 07:27 Publikacja: 07.08.2021 06:40
Foto: moto.rp.pl
Luksusowe elektryczne modele Mercedesa nie osiągnęły oczekiwanego sukcesu. Członek zarządu, który był odpowiedzialny za rozwój tej strategii jest obecnie dyrektorem generalnym marki. Czy Oli Källenius będzie musiał pożegnać się z Mercedesem?
Szef koncernu Stellantis twierdzi, że jest gotowy na zmianę strategii działania jeśli okaże się, że samochody elektryczne nie będą w przyszłości jedynym słusznym rozwiązaniem.
Plotka o nowych opłatach na Superchargerach Tesli stała się faktem. W najbliższych dniach Tesla, włączy ograniczenie ładowania bez dodatkowych opłat. Przekroczenie 90 proc. naładowania akumulatora będzie kosztowało dolara za minutę.
W zeszłym miesiącu Volkswagen wstrzymał produkcję elektrycznych modeli ID.4, ID.5, Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron, a obecnie cięcia dotyczą również ID.3 i Cupry Born. To początek problemów koncernów, którzy postawili na jedną technologię.
Od ponad pół roku zarządzający marką premium chińskiego koncernu Chery stopniowo dawkują informacje o swoim najnowszym modelu z silnikiem spalinowym. Co w takim razie wiemy o tym aucie z z dotychczasowych spotkań z Chińczykami?
Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie narzędzi do robotyzacji, by pomóc pracownikom w automatyzacji codziennych, powtarzających się czynności.
Żeby samochód został dopuszczony do ruchu, niezbędne jest wykonanie kilku czynności. Najważniejsze z nich to re rejestracja auta, wykupienie obowiązkowej polisy O i przeprowadzanie badania technicznego. Co grozi za zaniedbania w tym zakresie i czy polskie przepisy odstają od standardów innych krajów?
Luksusowe elektryczne modele Mercedesa nie osiągnęły oczekiwanego sukcesu. Członek zarządu, który był odpowiedzialny za rozwój tej strategii jest obecnie dyrektorem generalnym marki. Czy Oli Källenius będzie musiał pożegnać się z Mercedesem?
Lublin ma nowy dworzec. Obiekt otrzymał już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Nowe centrum komunikacyjne zyskały też ostatnio Wadowice czy Zakopane.
MG to nazwa z 99 letnią historią. Teraz należące do chińskiego koncernu SAIC MG Motors rozpoczyna sprzedaż samochodów w Polsce. Ceny na pewno zaskoczą konkurencję i klientów.
Wykreowanie znaku towarowego w branży motoryzacyjnej, który będzie dostatecznie fantazyjny, aby uzyskał ochronę, zarazem interesujący dla odbiorcy oraz korespondujący z przekazem marki, wiąże się z długotrwałym procesem twórczym.
UE coraz aktywniej sięga do swojego arsenału na polu konfrontacji gospodarczej z Chinami.
Przemysł motoryzacyjny Ukrainy ma przyszłość, a państwo będzie wspierać jego rozwój - ujawnił Rostisław Szurma, przedstawiciel kancelarii prezydenta Ukrainy.
Koncerny motoryzacyjne, przy wciąż mało stabilnej sytuacji na globalnym rynku aut, starają się jak najlepiej wykorzystać zdolności już istniejących zakładów, a nie decydować o budowie kolejnych.
Część dzieci nie ma szans uczyć się wraz ze swoimi rówieśnikami w szkole. Asystent pomógłby im w funkcjonowaniu i zaopiekował się nimi w placówce.
Do podjęcia uchwały pełnego składu SN lub składu połączonych izb wystarczy udział połowy wszystkich sędziów – wynika z nowelizacji regulaminu SN, która wejdzie w życie jeszcze w grudniu.
Pełen skład rządu Donalda Tuska, który ma zostać powołany w przyszłym tygodniu, przedstawiły "Fakty" TVN.
Trzeba myśleć nie tylko o energetyce wiatrakowej, ale też o wykorzystaniu nadmiaru energii z fotowoltaiki do produkcji wodoru - mówił w rozmowie z RMF FM poseł PSL, marszałek-senior w Sejmie X kadencji, Marek Sawicki.
Społeczeństwu nie służy dalsze pogłębianie konfliktów w sądownictwie ani frontalny atak na kolejne kasty sędziowskie – prawdziwe lub wyimaginowane – którym odmawia się przymiotów moralnych.
Mechanizm udzielania dotacji na modernizację energetyki faworyzuje państwowe firmy – wskazują niezależni dystrybutorzy prądu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dmitrij Pieskow mówi, że Kreml dostrzega problemy na Zachodzie z dalszym wspieraniem Ukrainy.
Co jest największą przeszkodą w rozwoju badań nad technologiami kwantowymi w Polsce? To będzie jeden z ważniejszych wątków dyskusji podczas debaty „Technologie kwantowe – naukowe rozwiązania szansą dla polskiej i światowej gospodarki” zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” i Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Doraźna opieka jednego rodzica nie oznacza, że drugi nie jest osobą samotnie wychowującą dziecko.
Dwa tysiące największych przedsiębiorstw zwiększyło w 2022 r. przychody o jedną trzecią. Wolniej rosły ich zyski. To skutek wyższych kosztów, które uderzają w biznes również w 2023 r.
W największych aglomeracjach w listopadzie wyraźnie wzrosła podaż lokali, a sprzedaż się uspokoiła. Czy to wstęp do poskromienia tempa wzrostu cen?
Posłowie zaprosili wiceprezes NIK Małgorzatę Motylow na posiedzenie komisji. Prezes Izby chce ją za to odwołać.
Nic lepszego nie mogło się przytrafić nowej większości budowanej przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę. Użycie przez PiS słowa „afera” w stosunku do legislacyjnego błędu koalicji, to dla niej najlepszy hamulec bezpieczeństwa na przyszłość.
Powtórzenie udanego dla PSL i Polski 2050 sojuszu z wyborów do Sejmu w kampanii samorządowej jest coraz bardziej prawdopodobne.
Trzecia Droga chce referendum w sprawie aborcji. Pytanie powinniśmy ustalić wspólnie, w panelu obywatelskim, który zaczniemy uruchamiać przy Sejmie w przyszłym roku – mówi Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, lider Polski 2050, Trzecia Droga.
Zyskująca w sondażach była ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley, była głównym celem ataków uczestników debaty republikańskich kandydatów biorących udział w prawyborach prezydenckich. W debacie po raz kolejny nie wziął udziału Donald Trump.
Toyota Urban SUV będzie elektrycznym crossoverem dłuższym od Yarisa Crossa i krótszym niż C-HR. Ma bliźniaka z innym znaczkiem.
Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli, nakazał stworzenie nowego stanu Gujana Esequiba. To następstwo niedzielnego referendum, w którym mieszkańcy Wenezueli poparli roszczenia terytorialne Caracas wobec sąsiedniego państwa.
Stany Zjednoczone monitorują doniesienia o pojawieniu się chińskich okrętów wojennych w Kambodży. Waszyngton jest zaniepokojony możliwością przejęcia przez Chiny częściowej kontroli nad bazą marynarki wojennej w Ream.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W walkach na Ukrainie zginął były pracownik Urzędu Miasta Lublin.
Dworzec Metropolitalny, długo wyczekiwana przez mieszkańców Lublina – i nie tylko – inwestycja, otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Z obiektu, który będzie prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym architektonicznie dworcem w Polsce, korzystać będzie można już niebawem, bo na początku nadchodzącego roku.
Już aż jedna trzecia młodych, innowacyjnych firm w naszym kraju rozwija biznes na podstawie sztucznej inteligencji. Do spółek z tej branży popłynęło ponad 120 mln euro – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Giełdowa grupa kupiła większościowy pakiet udziałów w spółce Focus Telecom. To dobry czas na przejęcia w sektorze IT, bo wyceny wreszcie zaczęły spadać.
Planowane wydatki na święta nie spadły w ujęciu rocznym, ale to głównie efekt rosnących cen. Wiele osób skorzysta przy okazji z zakupów ratalnych czy płatności odroczonych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas