Matthias Schmidt – analityk motoryzacyjny, udostępnił na Twitterze ofertę niemieckiej strony internetowej LeasingTime.de, w którym Renault Kangoo Z.E. jest dostępne w leasingu za zero euro. Wszystko dzięki rządowym dotacją do aut elektrycznych.

Dotacje do samochodów elektrycznych w Niemczech są jedynymi z najlepszych w Europie. Jak podawaliśmy z końcem listopada, u naszych zachodnich sąsiadów dofinansowanie w ramach „Umweltbonus” wynosi do 6000 euro dla samochodu elektrycznego w cenie zakupu do 40 000 euro. Z kolei dla aut hybrydowych typu plug-in dofinansowanie wynosi 4 500 euro. Kupujący samochód BEV, którego cena przekracza 40 000 euro, może liczyć na 5000 euro, a auta hybrydowego plug-in – na 3 750 euro.

CZYTAJ TAKŻE: Renault czeka największa transformacja w historii marki

 

Wysokie dopłaty spowodowały, że niektóre auta są dostępne w leasingu z zerową ratą miesięczną. Teraz jest tego kolejny przykład. LeasingTime.de zaoferował swoim klientom elektryczne Renault Kangoo Z.E. bez opłaty wstępnej z ratą 254,16 euro w okresie 24 miesięcy. Łącznie po dwóch latach jest to 6099,84 euro. Jednak jak do tego uwzględni się dopłaty do aut elektrycznych oferowanych w Niemczech to okaże się, że nabywca uzyska pełen zwrot w wysokości 6100 euro.

Oferta zawiera jednak pewien haczyk. Wspomniana kwota 6,1 tys. euro, zawiera bonus środowiskowy i premię za innowacyjność, nad którą toczy się debata w Komisji Europejskiej (nie została jeszcze zatwierdzona). Drugim obostrzeniem jest fakt, że chodzi o wersję dostawczą auta, a limit roczny wynosi 10 tys. km. Oznacza to, że firma, która się na niego zdecyduje będzie mogła pokonać dziennie ok. 38 km.

Renault Kangoo Z.E., o którym mowa jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 44 kW (60 KM) i akumulator o pojemności 33 kWh. Przy takim układzie zasięg pojazdu określany przez producenta wynosi 270 km (w cyklu NEDC). Problem polega jednak na braku szybkiego złącza do ładowania CCS. Co gorsza nie można go też dokupić w opcji. Renault natomiast zaoferowało ogrzewanie spalinowe ze zbiornikiem po objętości 13-litrów.

CZYTAJ TAKŻE: Jeszcze wyższe dopłaty do aut elektrycznych w Niemczech

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prawie 20 tysięcy interwencji podczas Wielkanocy

Rząd podczas panującej pandemii prosił rodaków o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń związanych z przemieszczaniem ...

Ceny | SsangYong Tivoli 1,2: Trzy cylindry z Korei

Koreański SUV otrzymał nowy trzycylindrowy silnik. Dzięki niemu Tivoli ma być bardziej ekonomiczny i ...

Własna stacja ładowania pojazdu elektrycznego? Z Nexity to prostsze, niż myślisz!

Elektromobilna rewolucja w Polsce dzieje się na naszych oczach. Już dziś, niemal 16 000 ...

Johan van Zyl, prezes Toyota Motor Europe: Coraz mocniej stawiamy na hybrydy

Dla nas największym wyzwaniem pozostaje elektryfikacja, częściowo wymuszona koniecznością osiągnięcia wyznaczonych poziomów emisji dwutlenku ...

Mercedes-AMG GT 63 S pobił własny rekord

Doszło do tego, że Mercedes bije swoje własne rekordy. Tym razem AMG GT 63 ...

Rosyjska ropa tanieje, benzyna drożeje

Ceny rosyjskiej ropy Urals osiągnęły poziom z marca–lipca 1999 roku, zagrażając budżetowi państwa. Założono ...