Tesla Model S.

Pierwszy kwartał 2021 roku może być najlepszym w historii Tesli, a co więcej lepszym niż ostatni 2020 roku. Na razie amerykańskiemu producentowi udało się sprzedać 180 tysięcy pojazdów.

Do tej pory to początki roku były zawsze najsłabszymi dla Tesli. Teraz się to odmieniło, gdyż ogłoszone wyniki są lepsze niż w IV kwartale 2020 roku. „W pierwszym kwartale wyprodukowano nieco ponad 180 000 pojazdów” – czytamy w oficjalnym komunikacie. W dużej mierze jest to zasługa dobrego przyjęcia Modelu Y w Chinach oraz zainteresowania zmodernizowanymi odmianami Modelu S i X. W porównaniu do minionego IV kwartału 2020 roku, sprzedaż zwiększyła się o 2 procent. Jeżeli odniesie się te dane do tego samego okresu sprzed roku to wzrost jest o wiele większy – 110 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Hyundai Ioniq 5 powalczy z Teslą

Tesla Model S Plaid

Warto przypomnieć, że w 2012 roku, kiedy Tesla zaczynała swój rynkowy podbój, udało się jej sprzedać 2650 pojazdów. Ze wstępnych szacunków wynika, że w 2020 roku sprzedaż urosła do niemal pół miliona aut (499 550 szt.). Hitem wzrostów jest Model S, który w pierwszym roku wypracował przyrost o 728 proc. Sukces udało się powtórzyć w 2018 roku, kiedy wprowadzono Model 3 i osiągnięto 138 proc. wzrostu (w porównaniu do 2017 roku). Biorąc pod uwagę trend sprzedaży, jest szansa na kolejny sukces w 2021 roku. Producent zakłada, że fabryki w Fremont (Kalifornia, Stany Zjednoczone) i Szanghaju (Chiny) osiągną przepustowość odpowiednio 500 i 550 tysięcy egzemplarzy rocznie. Do tego jeszcze dojdzie produkcja z Giga Berlin (Niemcy) oraz zakładów w Teksasie (USA), które nadal są w budowie.

Tesla Model 3.

Producent nie podał jeszcze podsumowania dochodów netto i przepływów pieniężnych z pierwszego kwartału 2021 roku. Zostaną one ogłoszone prawdopodobnie pod koniec kwietnia lub w maju. Tesla zaznacza, że liczy samochód jako dostarczony tylko wtedy, gdy jest on przekazany klientowi i wszystkie formalności są poprawne. Ostateczne liczby mogą się różnić nawet o 0,5% lub więcej. Może to oznaczać, że podane dotychczas dane będą jeszcze lepsze.

CZYTAJ TAKŻE: Ile kosztuje Tesla Model 3 w USA, a ile w Polsce?

Tesla Model Y.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Frank Tiemann, szef PR Rolls Royce: Coraz więcej kobiet kupuje Rolls Royce’a

Następnym dużym krokiem będzie model elektryczny – mówi Frank Tiemann, szef PR Rolls Royce ...

Znikające salony samochodowe

Paryski salon samochodowy zaplanowany na koniec września, jak na razie, jak najbardziej odbędzie się. ...

Tesla w kłopotach finansowych? Zaskakująca rezygnacja z olbrzymiej inwestycji

Gigafactory 1 w amerykańskim stanie Nevada jest nadal w budowie. Nie wiadomo kiedy i ...

Przyszłość motoryzacji – auta zasilane wodorem czy energią elektryczną z akumulatora?

Pytania te skierowaliśmy do Pavla Šolca, Prezesa Zarządu Volkswagen Group Polska oraz Marcina Korolca, ...

Enyaq iV – 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o elektrycznej Skodzie

Skoda na dobre rozpoczyna rewolucję w motoryzacji. Enyaq iV jest nie tylko pierwszym elektrycznym ...

Akcje Tesli zyskały prawie 20 proc. w ciągu sesji

Akcje producenta samochodów elektrycznych Tesla wzrosły w poniedziałek aż o 19,9 proc. To był ...