Jaguar Land Rover chce za kilka tygodni zdecydować, czy i które modele zostaną usunięte z portfolio. Szczególnie zagrożone są modele marki Jaguar.

Firmę JLR czekają ważne decyzję. Jak informuje agencja informacyjna „Reuters” za kilka tygodni należy się spodziewać informacji o tym, które modele znikną z portfolio marki. Wszystko to z powodu szukania przez Jaguara Land Rovera oszczędności. Dyrektor finansowy Tata Motors, do którego należy JLR na konferencji z inwestorami oznajmił, że firma jest przed podjęciem decyzji zmierzających do obniżenia kosztów. Jak przyznał, nie chodzi o doraźne oszczędzanie, ale takie, które JLR odczuje za trzy lub cztery lata.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec flagowej limuzyny Jaguara. Następcy nie będzie

W roku budżetowym 2020, który zakończył się w marcu, JLR odnotował stratę przed opodatkowaniem w wysokości prawie 470 mln euro. Zamknięcie fabryk z powodu koronawirusa i związany z tym spadek sprzedaży obciążył firmę ponad 660 milionami euro. JLR poniósł już ogromną stratę w roku budżetowym 2019 i w odpowiedzi na to zarządzono program oszczędnościowy.

Jaguar F Type.

W szczególności marka Jaguar zostanie poddana dokładnej kontroli. Jak przyznają przedstawiciele marki to nie jest łatwe zadanie. Jaguar jest bardzo dobrze znaną marką, ale na niektórych rynkach nie jest tak silna, jak powinna być. Zespół kierowany przez Felixa Bräutigam, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu bada pozycjonowanie marki Jaguar i ocenia, w jaki sposób można wyostrzyć portfolio.

Jaguar XE.

CZYTAJ TAKŻE: JLR otwiera centrum rozwoju. Praca dla 13 tys. osób

Firma ostrzega, że ​​pierwszy kwartał biznesowy marki, który rozpoczął się w kwietniu, będzie pod ogromnym wpływem kryzysu związanego z pandemią. Jak wiele innych marek JLR nie opublikował prognozy z powodu niemożliwego i wiarygodnego oszacowania popytu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opel GT X Experimental: przyszłość nadchodzi

To nie zabawa stylistów, którzy dostali wolną rękę i zadanie stworzenia wymarzonego auta. To ...

Elektryczna przyszłość Toyoty

Toyota sprzedała licencję na budowę elektrycznego samochodu chińskiemu startupowi Singulato. Model o nazwie eQ ...

Modele Suzuki, które nigdy nie powstaną

Zabawy w fotoshopie mogą przynieść czasami zaskakujące rezultaty. Co powiecie na kabriolet czy roadster ...

Mitsubishi Eclipse Cross: Świeży powiew

Mitsubishi długo kazało czekać na nowy model samochodu. Aż się doczekaliśmy – Eclipse Cross ...

Na minuty po towar lub duże zakupy

W samej Warszawie jeździ już ponad 1000 samochodów na minuty. Ale auta osobowe mają ...

Peugeot 2008: Wymyślony od nowa

Peugeot zaprezentował całkowicie nową generację modelu 2008. Teraz to prawdziwy SUV. Peugeot ma nowe ...