fot. Pau Barrena/Bloomberg

Grupa Volkswagena ogłosi akcję przywoławczą dla 410 tys. samochodów — 219 tys. VW Polo i 191 tys. Seat Ibiza i Arona. Powód? Problem z pasami bezpieczeństwa na tylnej kanapie.

W niektórych, bardzo rzadko spotykanych przypadkach, np. przy nagłej zmianie pasa ruchu lub przy wejściu w zakręt z dużą prędkością auta z pięcioma pasażerami na pokładzie może się zdarzyć, że zatrzask środkowego pasa, umieszczony nieco wyżej od pozostałych, może go samorzutnie wypiąć. Producent opracował już rozwiązanie wymagające wizyty w serwisie – zatrzask zostanie wymieniony na nowy. Volkswagen czeka jeszcze na ostateczną zgodę na wprowadzenie zmiany w pojazdach już wydanych klientom i tych czekających na wyprodukowanie.

Akcja przywoławcza zacznie się za kilka tygodni, właściciele samochodów otrzymają pisemne zaproszenia do serwisów. Do tego czasu producent zalecił klientom, by nie używali środkowego siedzenia z tyłu. Problem wykryli dziennikarze fińskiego magazynu motoryzacyjnego „Tekniikan Maailma” – podczas testu Seata Arona. Kilkakrotnie stwierdzili, że przy ostrym skręcie w lewo przez kierującego pojazdem, tylny pas wypina się samorzutnie z lewej strony. Dziennikarze uznali wadę za poważną, bo do wypinania się pasa dochodziło też, gdy samochód stał, a pasażerowie pochylili się do przodu.

Pierwszy zareagował na ich uwagi Seat: marka zapewniła, że jej technicy odtworzyli w laboratorium warunki opisane przez dziennikarzy, potwierdzili wadę i rozpoczęli działania zmierzające do jej usunięcia.

afp, dpa, ouest-france.fr

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Elektryczne Audi Stocha już do kupienia

Podczas rywalizacji w skokach narciarskich Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni Audi reklamowało swój ...

Genewa 2018. Wysyp nowości

Salon samochodowy w Szwajcarii wyrósł na najważniejszą imprezę w Europie. Przyjrzyjmy się co ciekawego ...

Mike Manley, prezes Jeepa: Będę miał naprawdę małe auto

W przypadku Jeepa chcę zrobić wszystko, żeby największe auta utrzymały swoją silną pozycję w ...

Mercedes AMG GT S Roadster: Złoty środek

Mercedes oferuje nową wersję silnikową dla modelu AMG Roadster. To wersja dla tych, którym ...

Nasz wybór: Siedem najlepszych Land Roverów

Wybieramy siedem najlepszych modeli na 70. lecie marki Land Rover. Mało która marka zmieniała ...

Stare diesle nie wjadą do Paryża

Stolica Francji walczy z zanieczyszczeniem powietrza. A bez specjalnej winiety informującej o wpływie auta ...