Przy okazji tego incydentu pojawiła się oficjalna liczba sprzedanych Tesli Cybertruck - 3878 egzemplarzy od listopada 2023 do kwietnia 2024 roku jest rozczarowująca. Mimo długiej listy zamówień liczba wydanych aut jest niewielka. Już po tym widać, że Tesla przy tym modelu boryka się z długą listą problemów. Teraz dochodzi kolejny, przez który wszystkie wyprodukowane auta muszą trafić do warsztatów. Zagrożenie, które niesie aktualnie użytkowanie Cybertrucka jest bardzo duże. Blokowanie pedału gazu może doprowadzić do niezamierzonego nagłego i niekontrolowanego przyspieszenia i tym samym narażenia innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
Tesla Cybertruck
Czytaj więcej
Amerykański producent samochodów elektrycznych – Tesla – ogłosił plan zwolnień. Jak wynika z wewnętrznych wiadomości redukcja ma objąć 10 proc. globalnej siły roboczej. To 14 tysięcy pracowników.
To kolejna akcja NHTSA, amerykańskiej Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wymierzona przeciwko Tesli. Pierwsze zgłoszenie tego problemu miało miejsce 31 marca bieżącego roku. Po nim rozpętała się lawina kolejnych. Po kilkunastu dniach gotowy już był oficjalny raport NHTSA, który wskazał głównego winowajcę – mydło. Okazało się, że Tesla podczas montażu Cybertrucków wykorzystywała mydło w płynie do ułatwienia montażu nakładki na pedał przyspieszenia, które pozostawiało po sobie resztki i zmniejszając przyczepność nakładki, która po czasie zaczęła się przesuwać i wreszcie odczepiać.