Wielka Wyprawa Maluchów jest projektem charytatywnym, którego celem będzie zebranie miliona złotych na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych. Partnerem akcji został Marathon International, który będzie odpowiadał za wsparcie logistyczne wyprawy. – To pierwszy taki projekt w motoryzacji i zarazem pierwszy zorganizowany na tak dużą skalę, aby pomóc dzieciom ofiarom wypadków drogowych. Ponad sto osób - w tym znani kierowcy, influencerzy oraz przedsiębiorcy - wyruszą Fiatami 126 z Bielska-Białej do Monako, by zebrać milion złotych na obrany przez nas wspólnie cel. Ruszamy w podróż zgodnie z przepisami ruchu drogowego, aby pomagać tym, którzy w ruchu drogowym ucierpieli i sami potrzebują pomocy – tłumaczy Marcin Małysz, organizator i Dyrektor Generalny projektu. Wielka Wyprawa Maluchów wyruszy 4 lipca z Bielska-Białej i potrwa osiem dni. Poprowadzi przez siedem krajów, a jej łączna długość wyniesie blisko 4 000 kilometrów. Na trasę wyruszą 33 załogi. Tą najbardziej wyjątkową będzie duet Sobiesław Zasada i Longin Bielak, którzy łącznie mają 190 lat!

Czytaj więcej

Szwedzi zbudowali samochód, który pobił rekord przysieszenia od 0 do 400 km/h

– Zapowiada się niesamowita przygoda, która też jest przypomnieniem emocji, jakie przeżywałem na tych trasach z Longinem zimą 1975 roku w ramach Rajdu Monte-Carlo, zaliczanego wtedy do rundy mistrzostw świata. Przejechaliśmy te niezwykle trudne i wymagające odcinki małym fiatem, żeby udowodnić milionom ludzi, którzy chcieli kupić taki samochód, że dojedzie on w każde miejsce – podkreśla legendarny, najbardziej utytułowany polski rajdowiec, Sobiesław Zasada. Wśród innych załóg znajdą się Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy wicemistrz Świata, trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny mistrz Polski czy Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą, a do Monte Carlo wyruszy specjalnie przerobionym Maluchem z automatyczną skrzynią biegów. – Od lat szukałem pomysłu na stworzenie wyjątkowego społecznego projektu motoryzacyjnego, który mógłby poprzez wartości i ludzi w niego zaangażowanych nieść pomoc. Pół roku temu na spotkaniu z Sobiesławem i Kajetanem moje marzenie okazało się możliwe do spełnienia. Jestem przekonany, że trafiliśmy w „dziesiątkę” i wspólnie zapoczątkowujemy dziś projekt, który przez najbliższe lata uczyni wiele dobrego i stanie się corocznym, największym pomocowym przedsięwzięciem motoryzacyjnym w Polsce – wyjaśnia Rafał Sonik.

Jednym z uczestników rajdu będzie Emil Lisowski, CEO Marathon International Logistics, jednej z największych firm transportowych w regionie, będącej właścicielem największego w Europie Food Truck’a. - Nasze samochody pokonują rocznie kilka milionów kilometrów. Jesteśmy w stanie obsłużyć każde zlecenie, niezależnie od stopnia skomplikowania czy miejsca, dlatego zostaliśmy partnerem logistycznym Wielkiej Wyprawy Maluchów. Podobne przedsięwzięcia wspieramy od wielu lat. W ramach współpracy będziemy odpowiadać nie tylko za wsparcie logistyczne, ale też wyślemy należący do nas największy w Europie Food Truck, który będzie odpowiadał za wyżywienie uczestników wyprawy. Jestem przekonany, że Marcin Trzciński, szef kuchni razem z zaproszonymi gośćmi, cenionymi kucharzami, wspólnie zadbają o niezapomniane doznania kulinarne, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią wyprawę – komentuje Emil Lisowski. Zbiórka środków na pomoc dzieciom prowadzona będzie za pośrednictwem platformy Zrzutka.pl, gdzie przeprowadzony będzie szereg wyjątkowych licytacji, w tym samych Maluchów czy cennych przedmiotów przekazanych przez uczestników wyprawy.

Czytaj więcej

Mercedes GLC: Sequel, który musi się udać