Czołowy rosyjski producent samochodów AvtoVAZ zwrócił się do regionalnych służb więziennych o pomoc w uzupełnieniu niedoboru siły roboczej ludźmi skazanymi na roboty przymusowe. Ma to pomóc w sprostaniu zwiększonym celom produkcyjnym. Stopa bezrobocia w Rosji spadła w kwietniu do rekordowo niskiego poziomu 3,3 procent, podkreślając niedobór siły roboczej, który hamuje wzrost gospodarczy.
Czytaj więcej
Jest wytworne, komfortowe, dostarcza wysublimowanych emocji podczas prowadzenia i nadaje się świetnie do zwiedzania Europy. Najnowsza generacja Maserati GranTurismo potrafi połączyć te cechy w proporcjach, które czynią z niego najlepsze GT na świecie.
Częściowa mobilizacja wojsk we wrześniu spowodowała, że setki tysięcy, głównie młodych mężczyzn w wieku produkcyjnym, zostało powołanych do armii, podczas gdy inni uciekli z kraju, aby uniknąć powołania do wojska. Samarski oddział rosyjskiej federalnej służby więziennej FSIN poinformował, że spotkał się z przedstawicielami firmy AvtoVAZ. Rosyjska marka samochodowa chce zwiększyć tempo i wielkość produkcji o 28 proc. od września i o 40 proc. od stycznia 2024 roku.
Czytaj więcej
Nazwa Kaliningrad znika ze znaków drogowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad montuje nowe tablice drogowe z nazwą Królewiec.
Fabryki w całej Rosji wyprodukowały łącznie zaledwie 450 000 samochodów w 2022 roku, co oznacza najgorszy wynik w branży moto od czasu upadku Związku Radzieckiego. „W związku z tym, a także mając na uwadze wyjątkowo napiętą sytuację na rynku pracy Togliatti i regionu Samara, przedstawiciel zakładu zwrócił się do kierownictwa (służby więziennej) o wsparcie i pomoc w doborze kadr spośród skazanych na przymusowe pracy” – poinformowała służba więzienna.