Tak wygląda pierwsza reklama w historii Tesli

Od ponad 15 lat Tesla nigdy nie wydawała pieniędzy na reklamę. Teraz to się zmienia – ma to między innymi związek z inną działalnością biznesową szefa Tesli, Elona Muska.

Publikacja: 25.05.2023 14:39

Tak wygląda pierwsza reklama w historii Tesli

Foto: Twitter Tesla Asia

„Nie wydaliśmy ani dolara na reklamę”. To zdanie zawsze było mantrą szefa Tesli, Elona Muska. Podobno kiedyś powiedział, że nienawidzi reklamy. Fakt, że amerykański producent samochodów elektrycznych właściwie nie inwestował ani grosza w klasyczne działania marketingowe, przyczynił się do powstania legendy otaczającej markę. Ale Musk będzie musiał teraz wymyślić coś nowego, aby wypracować kluczową różnicę między Teslą a resztą świata motoryzacyjnego, który co roku wydaje miliardy na reklamę. Pierwszy sygnał do zmiany już jest - Tesla wyemitowała pierwszą oficjalną reklamę w historii swojej firmy.

Czytaj więcej

Elektromobilny rynek boi się taniej Tesli

Został on opublikowany na Twitterze na kanale Tesla Asia. Klip, który trwa prawie dwie minuty, nie jest jednak szczególnie nowatorski. Felicia z Singapuru, matka dwójki dzieci i kierownik działu w branży finansowej, opowiada o swoich doświadczeniach jako właścicielki Modelu 3. Opisuje, co ją zainteresowało w jej samochodzie i dlaczego go lubi. Skupiono się - oczywiście całkowicie bezkrytycznie - na tematach bezpieczeństwa, łączności i zerowej emisji.

Spot był oczywiście często klikany (prawie 804 tys. odsłon, stan na 25 maja 2023 r.). Ale to dość mała wartość w porównaniu z wpisami w mediach społecznościowych, które Elon Musk inicjuje na swoim własnym kanale Twittera, często powodując ogromne zainteresowanie mediów. Niemniej jednak wideo stanowi rewolucję dla Tesli. - Spróbujemy trochę reklamy i zobaczymy, jak to pójdzie - ogłosił w zeszłym tygodniu na dorocznym walnym zgromadzeniu Tesli Elon Musk.

Czytaj więcej

Elektrykiem na wakacje. Koszmar czy frajda?
Tu i Teraz
Autonomiczny samochód przejechał psa. Zwierzę nie przeżyło wypadku
Tu i Teraz
Mandat za przekroczenie prędkości w Finlandii: 32 km/h za szybko – 121 000 euro kary
Tu i Teraz
Film z kolejnego rozbitego Lamborghini. Tym razem w centrum Warszawy
Tu i Teraz
Powstaną dwie nowe drogi ekspresowe. Skończą się korki na drogach krajowych
Tu i Teraz
Tunele w Polsce bez zasięgu sieci komórkowej. Pod Świną również go zabraknie