Kobiety wybierają swój "Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023"

Kobiety mają swój własny konkurs samochodu roku. Międzynarodowe jury złożone z 63 dziennikarek motoryzacyjnych wybrało najlepsze auta dla Pań na rok 2023. W tym roku nagrodę przyznano w sześciu kategoriach, ale główny zwycięzca zostanie ogłoszony 08 marca.

Publikacja: 01.03.2023 10:19

Kobiety wybierają swój "Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023"

Foto: mat. prasowe

Ciekawe jest to, że panie wcale tak bardzo nie poddają się trendowi elektromobilności i nie wybrały wyłącznie modeli z napędem elektrycznym. Women's World Car of the Year przyznało póki co nagrody w sześciu kategoriach. Spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca, który ogłoszony będzie 8 marca. Celem nagród jest wybór najlepszych samochodów roku. Kryteria głosowania opierają się na tych samych zasadach, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Zwycięzcami są samochody, które przy oddawaniu głosów są brane pod uwagę między innymi takie aspekty jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści i wpływ na środowisko.

Czytaj więcej

Wybrano samochód roku 2023. To elektryk budowany w Polsce

W kategorii "Najlepszy samochód miejski" pierwsze miejsce zajęła Kia Niro. Jak piszą panie w uzasadnieniu: "Jest przestronny, praktyczny, bezpieczny, łatwy w prowadzeniu, z kilkoma dostępnymi ekologicznymi układami napędowymi (HEV, PHEV i BEV) i bardzo niskim zużyciem paliwa”.

Kia Niro

Kia Niro

mat. prasowe

W kategorii "Najlepszy rodzinny SUV" pierwsze miejsce zajął produkowany w Polsce Jeep Avenger. „Pierwszy w 100 procentach elektryczny Jeep ma bardzo udaną konstrukcję i doskonałe właściwości terenowe pomimo napędu na przednie koła” - piszą ekspertki WWCOTY w uzasadnieniu wyboru. Na polskim rynku nowy SUV Jeepa będzie dostępny nie tylko w wersji elektrycznej, ale również z silnikiem spalinowym.

Jeep Avenger

Jeep Avenger

mat. prasowe

W kategorii "Duży samochód 2023" wygrał Citroen C5 X. „ Ten samochód oferuje wyjątkowy komfort, bardzo dobrą przestronność i atrakcyjny design. Dostępny z silnikami benzynowymi i hybrydowymi.” - napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Citroen C5 X

Citroen C5 X

mat. prasowe

W kategorii "Duży SUV" wygrał Nissan X-Trail. W uzasadnieniu napisano: "To SUV z dużą ilością miejsca we wnętrzu i opcjonalnym siedmioma siedzeniami. Oferowany z technologią Nissana e-power, czyli rozwiązaniem, w którym silnik benzynowy zasila akumulator. Jest tak blisko pojazdu elektrycznego, jak to tylko możliwe, nie będąc nim”.

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail

mat. prasowe

W kategorii "Samochód sportowy" wygrało Audi RS 3. Panie w jednym zdaniu opisały dlaczego wygrał właśnie ten model: „To bardzo sportowy samochód, który zawiera wszystkie technologie opracowane przez Audi w motosporcie”. Ze swojej strony dodamy, że Audi RS3 ma 407 KM mocy, napęd na cztery koła, do setki przyspiesza w 3,8 sekundy i startuje z ceną 365 200 zł.

Audi RS3

Audi RS3

mat. prasowe

W kategorii "Najlepszy samochód 4x4" wygrał Ford Ranger. „To niezawodny, stylowy i charyzmatyczny pick-up. Porusza się z łatwością po każdym terenie. Jest równie wydajny jak samochód terenowy, ale dzięki skrzyni ładunkowej jest bardziej praktyczny”.

Ford Ranger

Ford Ranger

mat. prasowe

Czytaj więcej

Ford Ranger Raptor: Potrafi więcej niż sobie możesz wyobrazić
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę