Podwyżka opłat obowiązuje od 9 września 2022 roku. Autostrada Wielkopolska, koncesjonariusz autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin podnosi stawki za przejazd o 1 zł na każdym z trzech odcinków. Od dziś zapłacimy na bramce 26 zł. Cały, jednorazowy przejazd tym odcinkiem drogi kosztuje aż 78 zł. To kolejna podwyżka cen Autostrady Wielkopolskiej. Niedalej jak 10 stycznia koncesjonariusz zwiększył wysokość opłaty o 2 zł na każdym odcinku, czyli o 6 zł za całą trasę. Również rok wcześniej miała miejsce podwyżka opłat za przejazd autostradą. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian (18 zł).

Czytaj więcej

Przejazd autostradą A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem może bardzo potanieć

Zmiana cen podyktowana jest dużym, dwucyfrowym wzrostem inflacji, jak również mocnym wzrostem cen materiałów budowlanych, co z kolei przekłada się na zwiększenie kosztów utrzymania i realizacji planowych inwestycji - tłumaczy rzeczniczka spółki. Nowy, pełny cennik przejazdu A2 wygląda następująco:

26 zł (było 25 zł) - Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)

39 zł (było 37 zł) - Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)

60 zł (było 57 zł) - Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)

91 zł (było 87 zł) - Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)

260 zł (było 250 zł) - Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne).

Czytaj więcej

Range Rover: Krok w luksus i nowoczesność