Avtovaz ogłosił wznowienie produkcji w fabryce, w której produkowane teraz będą Łady. Pierwszym modelem, który będzie ponownie produkowany, jest Łada Granta. Jednak jego wyposażenie zostało znacznie ograniczone. Ze względu na zachodnie sankcje wiele importowanych części zamiennych i komponentów nie jest już dostępnych. Według doniesień mediów, w samochodzie nie ma systemu ABS, poduszek powietrznych ani elektronicznego systemu powiadamiania o wypadkach. Montowany silnik benzynowy o mocy 90 KM z manualną skrzynią biegów spełnia wymogi normy Euro 2. Ceny aktualnej Łady nie zostały jeszcze podane.

Czytaj więcej

Skoda wraca do produkcji na Ukrainie

Kierownictwo fabryki podkreśla, że nowa Granta posiada listwy drzwiowe w kolorze nadwozia, elektryczne szyby przednie, wspomaganie kierownicy, punkty mocowania ISOFIX, światła do jazdy dziennej, komputer pokładowy, centralny zamek, radio z czterema głośnikami i 14-calowe felgi stalowe z ozdobnymi kołpakami. Opcjonalnie dostępne będą 15-calowe felgi aluminiowe.

Siergiej Sobianin, burmistrz Moskwy ogłosił, że w przyszłości w przejętych zakładach Renault ponownie uruchomiona zostanie produkcja Moskwicza. Odbywać ma się to przy wsparciu technologicznym firmy Kamaz. Początkowo auto ma być oferowane z silnikiem spalinowym, a później również z napędem elektrycznym. Do momentu wybuchu wojny w Ukrainie Renault produkował w rosyjskich zakładach samochody marki Renault i Nissan.

Czytaj więcej

Prezydent Turkmenistanu kupuje samochód od Putnia