Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty morskie rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej od 2013 roku. Regaty odbywają się przy zaangażowaniu ośrodków miejskich, klubów sportowych i żeglarskich oraz władz wojewódzkich. To nie tylko integracja środowiska i promocja żeglarstwa ale również regionu oraz samego akwenu Zatoki Gdańskiej.

Czytaj więcej

Range Rover Sport: Całkiem nowy, ale na pewno nie tani

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w dniach 13-15 maja. Zgłoszonych jest 55 jachtów, które rywalizować będą w sześciu żeglarskich klasach. – Fantastycznie, że znów rozpoczynamy sezon żeglarski od regat, które wykorzystują potencjał Gdańska, Sopotu i Gdyni – zapewnia pomysłodawca imprezy oraz komandor regat, Mateusz Kusznierewicz. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma Land Rover Polska.

To nie pierwsza aktywność marki Land Rover w wydarzenia sportowe. Brytyjska marka była tytularnym sponsorem Xiaomi Kite Cup Driven by Land Rover i Land Rover Racing Weekend by Rossignol – Pucharu Polski, eliminacji mistrzostw Polski Masters 2022 i zawodów amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Land Rover od zeszłego roku jest też partnerem ogólnopolskiego cyklu turniejów golfowych PGA Polska Tour, a ambasadorem marki został Adrian Meronk – najlepszy polski golfista, uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

Czytaj więcej

Range Rover: Krok w luksus i nowoczesność