Na wodach Zatoki Puckiej (13, 14 oraz 15 sierpnia) zawodnicy powalczą o Puchar Polski w konkurencji Formula Kite oraz Arrows Open, a także zakończą całosezonowe zmagania we Freestylu. Równolegle odbędzie się konkurencja Wingfoil – tegoroczna nowość na zawodach w Polsce. Wiele wrażeń przyniosą kibicom również zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski w Formule Kite. – Po dwóch zmiennych pogodowo, ale rozegranych z sukcesem zawodach w Rewie oraz Krynicy Morskiej, przyszedł czas na emocjonujące zakończenie Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. W finale sezonu spotykamy się w Pucku, gdzie mamy nadzieję podsumować 16-ste zawody Kite Cup, które odbywały się w tym roku w odnowionej formule i z nowymi partnerami – komentuje Michał Zieliński, wiceprezes PSKite oraz organizator zawodów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover.

""

moto.rp.pl

Od 13 do 15 sierpnia będzie można ich spotkać na terenie Klubu Jachtowego w Pucku (MOKSiR Puck). Tuż przed ostatnimi zawodami w Krynicy Morskiej Polacy sięgnęli bowiem po najwyższe międzynarodowe tytuły. Julia Damasiewicz została Mistrzynią Świata w Formula Kite Junior (kategoria wiekowa do 19 lat), a Jan Koszowski Mistrzem Świata w konkurencji Arrows Open (kategoria wiekowa do lat 17), podczas zawodów które zostały rozegrane we włoskiej Gizzeri.

CZYTAJ TAKŻE: Elektromobilność to nowy cel na przyszłość Jaguara i Land Rovera

Fani motoryzacji będą mogli sprawdzić możliwości nowego Land Rover Discovery Sport, i nie tylko, podczas jazd próbnych. Zawodnicy będą nie tylko zmagać się między sobą, ale również liczyć przepłynięte kilometry. Każdy z nich, dzięki otrzymanemu na pierwszych zawodach zegarkowi Mi Watch Lite, zmierzy przebyty na wodzie dystans. Sponsorzy zawodów przekażą 3 zł za każdy przepłynięty kilometr, na ochronę Bałtyku i działania Fundacji Mare. Dzięki sprzyjającym warunkom wiatrowym podczas wcześniejszych wyścigów, już teraz wiemy, że zawodnik w trakcie jednego wydarzenia przepływał około 70 km! W Pucku rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i Hydrosferę oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kitesurfingu wspierają także Fundacja Frankor i Fundacja Ander.